Slavnostní slib si manželé mohli znovu zopakovat ve slavnostně vyzdobené společenské místnosti za přítomnosti myslibořického starosty Milana Paláta a hostů z řad rodiny, přátel, klientů a zaměstnanců střediska.

Slavnostní den pokračoval velkou oslavou v letní jídelně střediska. K dobré pohodě přispěli již tradičně muzikanti z Ostašova.

Při pěkné hudbě si několikrát zatančil i oslavenec pan Karel Novotný. Zdraví mu stále i přes pokročilý věk slouží. Manželka už je na tom se zdravím hůře, ale i ona si oslavu užila. Na otázku, jaký má pan Novotný recept na spokojené a dlouhé manželství, odpovídá: „Nejdůležitější je mít jeden druhého rád a tolerovat i některé jeho chyby. Život jsme neměli nikdy lehký. Brali jsme se brzy po válce a zpočátku neměli kde bydlet. I přes všechny problémy a těžkosti jsme vychovali dvě dcery a dožili se těchto krásných dnů. Většinu společného života jsme strávili v Brně a na důchod jsme se přestěhovali nejprve do Šemíkovic a poté do Rouchovan k vnučce. V poslední době je již manželka upoutaná na invalidní vozík, a tak jsme rádi, že můžeme být tady, v tomto krásném prostředí obklopeni hodným a pozorným personálem a v klidu zde žít“.

BLANKA VESELSKÁ