Jedním z vrcholů sezony na Třebíčsku bývá již pátým rokem Prvorepublikový ples na zámku ve Valči, který pořádá občanské sdružení pro hendikepované Míša & Míša. „K tanci a poslechu letos zahraje skupina Jazzika, jejíž kapelník hrál osm let s Ondřejem Havelkou,“ sdělila organizátorka Hana Nejedlá. Chybět nebude ani tradiční módní přehlídka a předtančení.

Kdo by se chtěl v sobotu 20. ledna na ples vypravit, neměl by však váhat a vyrazit pro vstupenky do Obchůdku Míša v průchodu u kavárny Salsa na Karlově náměstí v Třebíči či přímo do Hotelu Zámek Valeč co nejdříve. „Pár vstupenek ještě zbývá,“ dodala Nejedlá.

Ilustrační foto.
Nejvíce střetů s lesní zvěří bylo v loňském roce na Třebíčsku

Přímo v Třebíči mohou lidé vyrazit na ples Okrašlovacího spolku Sypejte ptáčkům. Koná se již tento víkend v sobotu a k tanci i poslechu zahrají kapely Tuzex a Buty. Plesem navíc provede Jakub Žáček. Začátek je v osm hodin večer v Národním domě. Plesy o nadcházejícím víkendu chystají ale i na řadě dalších míst okresu. Zatančit si budou moci lidé ve Studenci, Březníku nebo Okříškách.

Plesová sezona v Náměšti nad Oslavou začala již o uplynulém víkendu tradičním Pleskolesem. Přesto budou tam budou mít tanečníci ještě další příležitosti. Hned příští týden v pátek pořádá ples tamní Základní škola Komenského. O druhém únorovém víkendu navíc tamní kulturní středisko pořádá XXIV. Náměšťský ples.

„K tanci a poslechu hraje hudební skupina Panorama Band z Brna. Na programu jsou předtančení v provedení tanečních oborů ZUŠ v Náměšti nad Oslavou, taneční vystoupení vítězů Star Dance Anny Polívkové a Michala Kurtiše. Jako každý rok je připravena degustace vín z jižní Moravy, bohatá tombola, občerstvení a mnoho dalšího,“ zve Lucie Koutková z MKS a IC Náměšť nad Oslavou.

Tříkrálový pochod na Babylon s Babylonskými trubači.
OBRAZEM: Tři králové v čele průvodu s trubači došli k Babylonu

Plesy o víkendu

Sokolský ples
13. 1., od 20.00
K tanci a poslechu hraje skupina Lazaret.
Místo konání:
Studenec, sokolovna

XIX. Hasičský ples
13. 1., od 20.00
K tanci a poslechu hraje skupina Credit.
Místo konání:
Březník, sokolovna

20. ples OS Sypejte ptáčkům
13. 1., od 20.00
Zahrají kapely Tuzex a Buty. Uvádí Jakub Žáček.
Místo konání:
Třebíč, Národní dům

Hasičský ples
13. 1., od 20.00
K tanci a poslechu hraje Fontána.
Místo konání:
Okříšky, sokolovna