Planetárium by mělo vyrůst vedle hvězdárny na Švabinského ulici. Do budovy s kopulí na promítání oblohy by se měla vměstnat minimálně jedna třída, čili 30 dětí. „Plánujeme vybudování již v roce 2020. Projektová dokumentace je připravena,“ řekl starosta Třebíče Pavel Pacal.

Záchytné parkoviště radnice plánuje v blízkosti Hrotovické ulice v prostoru mezi kolejemi a sprejerskou zdí pod První brněnskou strojírnou. „Místo je v docházkové vzdálenosti na terminál u vlakového nádraží,“ podotkl starosta.

Emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka (vlevo) předává Hvězdu sládků majiteli pražské restaurace U Pinkasů Karlu Doubkovi.
Kam na nejlépe načepované pivo? Jděte do hospod s Hvězdou sládků

Po dlouhé době bude město investovat i do výstavby městských bytů. Bytový dům se startovacími a sociálními byty by měl vyrůst v ulici Modřínová. „Uvažujeme i o lokalitě na ulici Vltavská a jednáme s krajem o možnosti vybudovat podobné zařízení v jejich areálu na ulici Demlova,“ popsal Pavel Pacal.

Programové prohlášení Rady města Třebíče si můžete přečíst ZDE.

Ve výčtu investic je i oprava Národního domu a budovy městské knihovny, rekonstrukce větrného mlýna na Kanciborku či výstavba několika kruhových objezdů. A také vybudování cyklostezky z Třebíče do Vladislavi a budování cyklotras uvnitř města. „Naší prioritou je vytvoření takové sítě uvnitř města, aby občané mohli bez problémů na kole projet Třebíč ve směru sever – jih a západ – východ. Dále bychom rádi během čtyř let opravili povrch hlavních tahů, které jsou v majetku města. To je ulice Velkomeziříčská, Bedřicha Václavka a mnohé další,“ zmínil Pacal.

Mezi priority třebíčské městské rady patří mimo jiné i zvýšení úrovně vánočních trhů. Radnice hodlá nakoupit nové dřevěné stánky.

Kácení stromů u Velkého Beranova.
Stavba obchvatu za osm set milionů začíná

Chystá se ale třeba i rozšíření kamerového systému ze současných 39 míst s kamerami na zatím blíže neuvedený počet. „Chystá se doplnění kamer na komunitním centru, připravujeme kamerový bod u lávky za poštou a v blízkosti Domu dětí a mládeže v Borovině,“ vyjmenoval místostarosta Miloš Hrůza.

Programové prohlášení je společnou dohodou politických stran zastoupených v radě města. Vychází ze střednědobého finančního výhledu na období let 2018 až 2022.