Přípravy v centru města vypuknou již ve čtvrtek. Technika začne na plochu náměstí najíždět již od šesté hodiny ranní, chystání slavností se ale obejde bez dopravního omezení.

To začne až v pátek 30. května ráno. Od 6.00 a v sobotu po celý den a noc zůstane Karlovo náměstí pro automobily zcela uzavřené. Vjezd na část parkoviště bude přístupný pro všechny, pořadatelé slavností ale nedoporučují vjíždět kvůli komplikované dopravní situaci.

„Jedná se o akci velice technicky náročnou. Omezení chceme pro všechny obyvatele Karlova náměstí, Hasskovy ulice a majitele firem minimalizovat,“ omluvil se Luboš Denner z pořadatelské agentury D.A.N. production.

Úplná dopravní uzavírka Karlova náměstí začne platit v pátek 30. května od 6.00 do 18.30 hodin. Ihned poté, až do neděle 1. června do 5.30 hodin zůstane uzavřená západní části Karlova náměstí, průjezdná nebude ani ulice Přerovského. Na náměstí nebudou moci vjíždět automobily, výjimku dostanou pouze vozy zásobování, policie ČR, hasičské a záchranné služby, auta s povolením od pořadatelů a autobusy MAD.

Městská doprava jen do večera
„Autobusy budou vjíždět na náměstí pouze v pátek do 18.30, pak až v ne,“ upozornila Zuzana Nassifová z pořadatelské agentury.
Silnici na spodní straně Karlova náměstí budou mít v pátek a v sobotu vyhrazenou k parkování prodejci a zástupci pivovarů (v západní části náměstí, pozn. red.).

Majitelé domů a firem na Karlově náměstí s parkovací kartou budou muset svá vozidla přeparkovat na parkoviště ve východní části Karlova náměstí, kde po dobu konání slavností budou moci po předložení parkovací karty parkovat zdarma.

„Toto přeparkování je nutné z důvodu bezpečnosti, zvýšeného pohybu techniky a čistění města,“ vysvětlila Nassifová.
Chodníky na Karlově náměstí zůstanou průchozí po celou dobu konání slavností. Západní část náměstí i část parkoviště ale obeženou pořadatelé ohradou, za kterou budou smět jen návštěvníci s platnou vstupenkou.

Dějiště slavností se uzavře v pátek od 13.00.