Akce se po dvanácti letech vrátila na Karlovo náměstí. Na něm kromě „pivních“ stanů vyrostlo také množství stánků s mnoha pochutinami a dvě pódia, z nichž jedno je ukryté v obří nafukovací hale. Slavnosti tak jako vždy doprovází i hudební program, přičemž jako první vystoupila kapela Major Major. „Kamarád mi teď řekl, že ten zpěvák je hejtman Kraje Vysočina. Vůbec jsem netušil, že zpívá. Spíš jsem měl za to, že je to nějaký suchar,“ podivil se Lukáš Svoboda směrem k hejtmanovi Vítězslavu Schrekovi, který na pódiu pěl do rockové hudby.

Ilustrační foto
Program Pivních slavností v Třebíči: lidé si užijí pivo, hokej i kapely

Svoboda také ohodnotil nabídku piv. „Zatím jsem měl jen dvě značky, ale byly dobré. Uvidíme, co zvládneme. Ale zítra je taky den. Určitě si teď ale dáme i nějaké klobásy, ty vypadají opravdu dobře,“ zhodnotil mladík z Třebíče.

Třebíčské pivní slavnosti 2008
Tipy na víkend na Třebíčsku. Budou pivní slavnosti, na kole dětem a studánky

V rámci doprovodného programu ještě v pátek vystoupí skupiny Vega Electra, Trautenberk, Bagr a Harlej, v sobotu se mohou lidé těšit na kapely Street 69, Reflexy, Traktor, Kalybr a Civilní obrana. Ve stanech také běží přímé přenosy z hokejového mistrovství světa.

Uzavírka parkoviště u zimního stadionu v Třebíči.
Květnové uzavírky v Třebíči: dopravu ovlivní akce i oprava zimního stadionu