Nathan Giles se účastní vojenského cvičení Létající nosorožec. Létá již 15 let a děti si na vlastní oči prohlédly pravou leteckou kombinézu i helmu.

Giles ocenil hlavně jejich výtvarné práce s leteckou tématikou, ke kterým děti inspirovalo právě cvičení Létající nosorožec probíhající na vojenské základně v Náměšti nad Oslavou. „Děti ze třetí třídy se učí angličtinu první rok. Chtěla jsem, aby slyšely angličtinu od rodilého mluvčího. Myslím, že se jim to líbí a že je to povzbudilo k učení,“ vysvětlila učitelka angličtiny Jana Dvořáková, která pilotovu návštěvu naplánovala a zorganizovala.

Děti jej nejdříve přivítaly anglickým pozdravem a pak jej zasypaly zvídavými dotazy. A čím děti pilota překvapily? Určitě svojí angličtinou i výstavou kreseb.

Děti za svoji snahu a umění dostaly od pilota diplom a drobné dárky. „S tatínkem jsem byla na letišti, tak jsem věděla, jak mám letadlo nakreslit,“ řekla obdarovaná Jana Chašová. „Nakreslila jsem letadlo a českou vlajku,“ sdělila Katka Suchánková, která se hned zvědavě pustila do rozbalování dárků.