Olympic příští rok oslaví šedesát let od svého založení, ale Jandovi to opravdu zpívá jako za mlada. „Olympic byla skupina mého dětství, ale jak to tak vypadá, tak i mého stáří,“ glosoval Luboš Nováček, který si Jandu a spol. přišel poslechnout se svými přáteli. „Naposledy jsem Olympic viděl asi před dvaceti lety v třebíčském Fóru. Tam tehdy bylo nabito, ale proti dnešku se to vůbec nedá srovnat,“ poukázal Nováček na asi třítisícový dav, který „Olympiky“ sledoval před hlavním pódiem.

Na třebíčském náměstí zněl swing, kráčely školy a jezdily veterány
Na třebíčském náměstí hrála muzika, předvedly se školy a jezdily veterány

Petr Janda s kapelou uzavřeli program druhého dne slavností. Ty skončí v neděli, přičemž se tento poslední den ponese spíše v komornějším duchu.

O půl jedenácté se slavnostně spustí kašna za doprovodu třebíčského smyčcového souboru Virtuosi Trebicenses, poté archeolog Aleš Hoch popovídá o výzkumu během oprav a čtvrt hodiny před polednem dojde na požehnání náměstí a uložení časové schránky před sousoší Cyrila a Metoděje.

Následovat budou soutěže pro děti, po druhé hodině „průvod staletími“ a o hodinu později zahraje kapela CimbalMEN. V pět hodin odpoledne slavnosti oficiálně ukončí trubači fanfárami z městské věže.

Zdroj: Milan Krčmář