Nejproduktivnější z nich, Josef Němec, je fotograf Deníku, který každodenně dokumentuje několik akcí. Proto nebylo jednoduché, vybrat ty správné fotografie na výstavu. Svůj výběr rozdělil na dřívější tvorbu věnovanou rodnému kraji a současnou reportáž.


Josef Prodělal má firmu zabývající se reklamní fotografií, tiskem barevných snímků do velikosti 60 x 90 cm a vazbou kalendářů. Ve volném čase loví svým digitálním canonem v okolní i vzdálené krajině živočichy všeho druhu nebo část úlovku abstrahuje pomocí moderní techniky.


Kdo si hraje, nezlobí


Jaroslav Hedbávný je zapáleným amatérem, který fotografování věnuje většinu volného času. Tematicky je silně vázán svojí profesí vodaře, proto ho vnitřně přitahuje okolní příroda (od makrosvěta po krajjinné celky) a historická část rodného města.


Drahoslav Jeleček využívá pro svoje hobby občas i pracovní cesty, především pak rodinné dovolené, pro které vybírá cizokrajné lokality. Těžištěm jeho tvorby je exotická krajina a s ní související současná i historická architektura.


Kdo si hraje, nezlobí, tak i nejstarší z pětice, Vladimír Brauner, se střídavě baví tím, co profesionálně dělal celý život. Fotografováním, malováním a grafikou. Nyní ovliněn už jen momentální náladou, dává prostřednictvím různých přírodních i umělých detailů divákům možnost vnímat vlastní pocity a myšlenkové pochody.


Součástí vernisáže této výstavy byl i křest v pořadí druhé publikace těchto autorů, s názvem 5 třebíčských fotografů 2009.


V třebíčské konírně si výstavu můžete prohlédnout denně, kromě pondělí, až do 8. března.

Leopold Hájek