Josef Zimovčák i přes svá zranění absolvoval celou etapu cesty napříč Českou republikou a to částečně na kole, ale kvůli zdravotním obtížím i v autě.

Celých jedenáct dnů putoval asi se stovkou nadšenců z Aše do Znojma. K tradiční jízdě, jejímž hlavním cílem bylo získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se mohl přidat každý, a to na jakoukoli část zveřejněné trasy. V pelotonu bylo možné potkat mnoho známých tváří a osobností jako například Prof. Pavla Pafka, Prof. Jana Pirka nebo paralympijského reprezentanta Jiřího Ježka.

„Cyklotour pořádáme již podesáté a dosud jsme pro děti získali přes 11 milionu korun. Jako sportovec dobře vnímám, že se do pelotonu průběžně zapojují stovky lidí, kteří tak spojí zdravý životní styl a radost z pohybu s pomocí. Letošní cyklojízdu bereme s velkým respektem. Deset let křížit republikou, to je již pěkná řádka lidí zapojených do projektu. Těší nás ta podpora a nesmíme ji zklamat. A také závazek k dětem, které ze získaných prostředků podpoříme, víme, že si to zaslouží,“ řekl Josef Zimovčák.