Od devíti až do sedmnácti hodin bude v jeho nové výrobní hale probíhat den otevřených dveří pro veřejnost. Návštěvníci tak budou mít ojedinělou příležitost si nejen prohlédnout prostory pekárny, ale i ochutnat některé výrobky společnosti, která na trhu působí již dvanáct let.

„Vyrábíme asi 80 druhů výrobků a spolu s vánočním a velikonočním sortimentem je to asi 100 druhů pečiva. Oblíbené jsou naše Honzovy buchty se třemi druhy náplní mák, povidla, tvaroh. Stálé oblibě se těší náš chléb s 50% žitné mouky, jehož recepturu neustále zlepšujeme. Do budoucna bychom chtěli rozšířit sortiment o speciální druhy chleba a vyrobit více speciálních celozrnných výrobků . V nejbližší době se chystáme obohatit nabídku pečiva o pizza výrobek,“ informoval jednatel pekařství Antonín Malena.

Otevřením nové haly získá pekárna větší prostor. Původní pekařství mělo plochu kolem 450 metrů čtverečních, nová hala disponuje plochou kolem 1460 metrů čtverečních. To umožní nejen modernizovat provoz, ale také podstatně zvýšit kapacitu výroby.