Myslivci tam připravili přehlídku trofejí zvěře, kterou ulovili v loňském hospodářském roce. Lidé si tak mohou zblízka prohlédnout paroží jelena nebo daňka. Součástí expozice je i několik vycpanin.

Bohatý je také doprovodný program. Kromě trofejí jsou vystaveny i dřevořezby Josefa Holase a obrázky dětí, kterou jsou zařazeny do soutěže Mé toulky za zvěří. Na návštěvníky čeká i laserová střelnice.

V pořádání podobných akcí patří myslivci na Třebíčsku k těm nejaktivnějším v České republice. „Nebývá to ve všech okresech zvykem, aby se na jeho území konalo více přehlídek trofejí, většinou se koná pouze jedna v okresním městě. U nás se kromě Třebíče připravují přehlídky v Moravských Budějovicích a také v Náměšti nad Oslavou,“ doplnil místopředseda Okresního mysliveckého spolku v Třebíči Tomáš Sedláček.

Přehlídku v zámeckých konírnách v Moravských Budějovicích lze navštívit už pouze v pondělí 24. dubna dopoledne. Obdobná akce v Náměšti nad Oslavou bude otevřená v pondělí a v úterý, vždy od 8 do 14 hodin.

Okresní přehlídka trofejí s bohatým doprovodným programem se uskuteční v závěru prvního květnového týdne.