Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkoviště u Polanky se městu značně prodražilo

Třebíč -Místo prašného hrbolatého plácku s kamením zbrusu nové asfaltové parkoviště pro osm desítek automobilů, k tomu odpočívadlo pro cyklisty s lavičkami a mapou s vyznačením cyklostezek.

29.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavla Krčálová

Takový komfort bude letos čekat návštěvníky letního koupaliště Polanka v Třebíči. Rekonstrukce dříve poněkud zanedbaného koutu města právě finišuje, hotová má být v půli května. Nová stání ovšem vznikají za pořádných „porodních bolestí“.

První problém se objevil už v loňském roce, když dodavatel stavebních prací nedodržel termín jejich dokončení. „Původním termínem byl konec listopadu. Firma práci nestihla, dostala pokutu ve výši padesát tisíc korun,“ potvrdili včera Lubor Herzán a Igor Smola z odboru rozvoje a investic třebíčského městského úřadu.

Dalším problémem pak bylo počasí. Zimní období zkrátka stavbám příliš nepřeje. „Přechod zimy bývá problematický. Pokud se práce zpozdí z objektivní příčiny, princip nevybočuje od praxe v jiných městech a obcích,“ prohlásil nedávno starosta Ivo Uher.

Navíc milion a půl

Další potíže na sebe nenechaly dlouho čekat. Práce spojené s parkovištěm se totiž oproti původním předpokladům městu notně prodražily. „Vítěz výběrového řízení městu učinil nabídku 5 802 tisíc korun. Vícepráce se ovšem navýšily o 1 542 tisíce. Schválené rozpočtové opatření s nimi počítá,“ uvedl Igor Smola.

A tak se do konečné ceny promítla například nová elektroinstalace, vodovod, změna potrubního materiálu a další práce, s nimiž projekt rekonstrukce nepočítal a vyplynuly až z jejího průběhu.

Chybný projekt

A co víc, zřejmě se staví na větší ploše. „Ve výkazu výměr je pravděpodobně rozdíl ploch. Jde o 300 metrů čtverečních,“ informoval investiční technik Smola.
Dodavatel si podle něj nechal pozemek zaměřit a geodet opravdu stanovil více metrů, než původně předložil projektant. A tomu by se chyba nemusela vyplatit. „Rada města zváží vymáhání vzniklých škod,“ konstatoval starosta Uher.

Jak Igor Smola vzpomínal, k žádnému podobnému případu v Třebíči v minulosti nedošlo. Město může náhradu vymáhat tehdy, když pochybení prokáže. To se zatím nestalo, jednání s projektantem neproběhlo.
Šňůra problémů tím ale zdaleka nekončí. Jeden zásadní způsobí nové parkoviště třebíčským vodním záchranářům. Povrch je teď v takové úrovni, že jim znemožní výjezd z garáže.

„Nikdo s námi úpravy neprojednal. Nemůžeme ven se sanitkou a karavanem. Nezbývá nám než vyjíždět po fošnách. Navíc tu bude stát voda, chybí kanalizace,“ zlobí se předseda záchranářů Karel Šalbaba. A nápravy se asi jen tak nedočká. Odbor rozvoje a investic v této souvislosti naznačil, že další navýšení peněz a odsunutí termínu nepředpokládá.

Parkoviště u letního koupaliště Polanka poskytne 79 stání pro osobní automobily, vyznačených bílými čarami. V letošním roce má být bezplatné, o parkovacím automatu rozhodnou zkušenosti z letošního provozu.

Autor: Marcela Nováčková

29.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Muž s mačetou vnikl do domu své bývalé přítelkyně

Náměšťsko - S mačetou vnikl násilím do domu své bývalé přítelkyně jednatřicetiletý muž z Uherskohradišťska. „Před jedenáctou hodinou večer přišel k jejímu domu a dožadoval se vstupu. Když to žena odmítla, vykopl uzamčené dveře, vnikl do domu a místnosti prohledával,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení