Plocha nyní připomíná spíše prales – město pro parkoviště využije bývalou zahradu. Projekt počítá s tím, že v místě vznikne pětašedesát míst. A řidiče jistě potěší, že parkovat budou moci zdarma. „Uvažujeme ale o zpoplatnění do budoucna. Každopádně v první fázi by to tam nemělo být zpoplatněno,“ doplnil Pacal.

Podle místostarosty Pavla Janaty se však na parkovišti rovnou zřídí i místo na parkovací automat. „Zatím chceme to parkoviště nechat bezplatné a uvidíme, co to bude dělat,“ nastínil Janata s tím, že se nijak nezmění ani systém parkování v okolních ulicích, kde lidé často nechávají auta při cestách do města.

Avšak právě tyto přeplněné ulice nutí radnici k zamyšlení, jak se s nadbytečnými vozy vypořádat. „Parkování nejen v této lokalitě bude muset doznat nějakých změn. A ty nehodlám v tuto chvíli blíže specifikovat. Nicméně ta doba není vůbec daleko,“ naznačil Janata.

Ve vzduchu tak zřejmě visí zavedení rezidentních zón, označované nejčastěji jako modré. Ty má na Vysočině například Jihlava.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Parkovací dům v Třebíči: Město chce patro navíc, památkáři jsou ale proti

Místo v Otmarově ulici, kde by měl v budoucnu stát parkovací dům. | Video: Deník/Milan Krčmář