O málo lepší je situace na Komenského náměstí. Také tam pomalu projíždí několik řidičů, snažících se zaparkovat. Místa se tu ale průběžně uvolňují, takže během chvíle je dispozici asi pět volných stání.

Beznadějně plno je na dalším placeném parkovišti v Nezvalově ulici, stejně jako na – zatím – dvou neplacených plochách; v Otmarově a v Sirotčí ulici. Vzdušnou čarou o pár desítek metrů dál ale zeje prázdnotou placené parkoviště za zimním stadionem. Na ploše pro 63 automobilů stojí sotva pouhé dvě desítky vozů.

Stejná situace se v Třebíči opakuje ne-li den co den, pak jistě vždy v pondělí a ve středu, kdy jsou na úřadech úřední dny. Za několik dnů skončí prázdniny a dovolené a řidičů, kteří budou chtít zaparkovat co nejblíže centru, ještě přibude. Míst k parkování ovšem nikoli.

Protože v Sirotčí ulici od září radnice parkování zpoplatní, lze předpokládat, že zájem o tuto lokalitu poklesne. Kde ovšem všichni, kteří do Třebíče jezdí za prací a do škol svá auta odstaví, zůstává otázkou. Záchytná parkoviště v Třebíči chybí.