Už bylo na čase. Je to katastrofa. V areálu nemocnice je téměř nemožné zaparkovat a podobně tomu je i na parkovišti pod vlakovým nádražím. Když tam člověk najde volné místo, má podobné pocity, jako když vyhraje ve sportce. Jezdím s manželkou do nemocnice pravidelně, takže bych snadnější parkování opravdu ocenil. Ideálně ve vzdálenosti, kterou jako důchodci bez problému zdoláme. Tak komentuje situaci u třebíčské nemocnice Jakub Dolák.

Mezinárodní cvičení Ample Strike, které je zaměřené na sladění předsunutých leteckých návodčí s osádkami letounů a veliteli na zemi v těchto dnech končí.
V Náměšti jako ve válce: Gripeny útočily, letiště pak obsadili průzkumníci

Parkovací dům u třebíčské nemocnice

* kraj zahájil zadávací řízení pro projektovou dokumentaci
* samotný parkovací dům by měl stát do roku 2023
* projekt počítá s kapacitou 218 parkovacích míst, jak pro zaměstnance tak veřejnosti
* stavba vyjde podle odhadů na 137 milionů korun

Podle krajských plánů by soustavu nemocničních budov mohl v blízké době doplnit i nový parkovací dům. „Kraj Vysočina zahájil zadávací řízení na zpracování projektové dokumentace, odhadované náklady na dokumentaci jsou osm a půl milionu korun,“ potvrdil krajský radní Jan Břížďala.

Areál nemocnice by měla podle projektu doplnit čtyřpodlažní budova s kapacitou přes dvě stě míst. „Přesně by to mělo být 218 parkovacích míst. Auto zde budou moci nechat zaměstnanci nemocnice i veřejnost,“ doplnil Břížďala.

Projekt vzniká ve spolupráci s městem Třebíč. „Máme uzavřené smlouvy s krajem a vyčlenili jsme i finanční prostředky, jde zhruba o padesát milionů korun,“ uvedl starosta Pavel Pacal. Dále město poskytlo pozemky na stavbu parkovacího domu. Stavba vyjde podle odhadů na 137 milionů korun.

Alkohol. Ilustrační foto.
Rekordman nadýchal 5,35 promile, místo v třebíčské nemocnici skončil na záchytce

První lidé by v parkovacím domě mohli odstavit auta už v roce 2023. Nový objekt bude mít i další využití, poslouží totiž jako protihluková bariéra k frekventované silnici I/23, která vede okolo jižní části třebíčské nemocnice. „To je sice hezká myšlenka, ale v areálu nemocnice neustále něco budují, bourají nebo přestavují, takže si myslím, že to rámus až tak neomezí,“ glosoval jeden z návštěvníků nemocnice Vladimír Černý.

V budoucnu by mohlo velké parkoviště vzniknout také nedaleko centra města, přestavbou nevyužívaných nástupišť v areálu autobusového nádraží. „Neustále s tím prostorem pracujeme, je to běh na dlouhou trať. V budoucnu by tam měl určitě vyrůst nějaký objekt, který pojme velké množství dopravních prostředků. Dále by měl vzniknout parkovací dům na ulici Otmarova, aktuálně prověřujeme, zda by o to neměl zájem nějaký developer, kterému bychom to rádi přenechali,“ dodal Pavel Pacal.