„Od nás pojede do Brna 170 farníků. Někteří starší lidé si to nakonec rozmysleli a místenku vrátili, obávali se, že by to na ně bylo příliš náročné. Ovšem na jejich místo se hlásí noví zájemci. Jak se neděle blíží, je jich čím dál víc. Ti seženou místenku v Brně na místě, byť už jen někam dozadu,“ podotkl náměšťský farář Jan Nekuda.

Vzhledem k tomu, že se očekává návštěva více než 100 tisíc věřících, organizátoři tomu uzpůsobili i zajištění jejich dopravy. Kdo nepojede vlastním autem či pronajatým autobusem, může využít vlakovou dopravu.

Kromě mimořádně vypravených a posílených spojů budou jezdit speciální kyvadlové vlaky z centra Brna do blízkosti brněnského letiště Tuřany. Dále budou rychlíky zastavovat ve stanicích Brno-Slatina a Šlapanice.

Obvyklé jízdné

Z Třebíče se dá jet vlakem ráno ve 3:45 hodin, v 5:42 hodin, v 6:44 hodin a v 7:41 hodin. Celý jízdní řád je v infografice. „Ve všech spojích bude platit obvyklé jízdné Českých drah (ČD) včetně platných slev, jako jsou například jízdenky se skupinovou slevou,“ informovala regionální mluvčí ČD pro Moravu Kateřina Šubová.

Dráhy doporučují cestujícím zakoupit si rovnou zpáteční jízdenky, aby tak předešli tvoření dlouhých front v Brně.

Mnoho farností vypravuje autobusy. Pro ně bude vyhrazeno parkoviště v prostoru dálnice D1, a to od 196. po 203. kilometr. Tento úsek dálnice bude uzavřen od sobotní 18. hodiny do nedělní 20. hodiny.

„Od autobusu vede k místu mše pěší trasa, bude důležité pořádně si zapamatovat sektor, ve kterém bude autobus parkovat,“ podotkla mluvčí Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje Soňa Svobodová.

Raději jet dříve

Lidem v osobních autech policisté doporučují přijet s velkým časovým předstihem, centrální parkoviště bude v prostorách „starého letiště“. K parkovištím navede dopravní značení.

Pro invalidy a hůře pohyblivé návštěvníky bude zajištěno parkoviště u ulice Tuřanka. Odsud budou do místa mše vyjíždět nízkopodlažní autobusy. Od hlavního nádraží a záchytných parkovišť budou jezdit zdarma posilové spoje městské hromadné dopravy. V případě potřeby i v minutovém intervalu.

Zcela vyčerpávající informace najdete na www.navstevapapeze.cz

Posílení železnicní dopravy do Brna v nedeli 27.9.2009

směr Okríšky - Trebíč - Námešt nad Oslavou

Posílení železnicní dopravy do Brna v nedeli 27.9.2009.

směr Brno - Námešt nad Oslavou - Trebíč - Okríšky

Posílení železnicní dopravy do Brna v nedeli 27.9.2009