Oslavy jsou na programu v sobotu 21. září 2019. Vstupné na akci je zdarma. „Celodenní pestrý program je nachystaný pro rodiny s dětmi, místní rodáky a pamětníky i návštěvníky se zájmem o historii, umění, řemesla či techniku. Po úvodním přivítání u pomníku začne program v 9.30 hodin v kostele sv. Martina hudebním vystoupením dětí z místní Základní školy Jana Blahoslava a Chrámového sboru od sv. Martina,“ řekla Monika Doležalová z Památníku Bible kralické.

Následovat budou přednášky, soutěže pro děti na různých stanovištích, nebo vystoupení kapely Listověj. „Milovníci hudby a poezie si nesmí nechat ujít vystoupení kapely Listověj. Tématem písní je mystická Vysočina a literární kořeny doby, kdy se na Vysočině setkali Jakub Deml, Otokar Březina, Anna Pammrová, Jan Zahradníček a Bohuslav Reynek,“ sdělila Doležalová.

V základní škole návštěvníci zhlédnou výstavy a zavzpomínají v historické školní třídě. Připravena je také výstava obrazů akademického malíře a kralického rodáka Jana M. Krejčího. Místní sbor dobrovolných hasičů připravuje výstavu hasičské techniky. „Po celý den budou probíhat komentované prohlídky Památníku Bible kralické a kostela sv. Martina. V prostranství středověké tvrze budou oblíbené dílny zaměřené především na knihtisk. Různá řemesla představí Roman Prokeš se svými kolegy ze Studia Bez Kliky,“ láká Doležalová.