„Na Vysočině je samozřejmě tradiční slivovice, jablkovice a hruškovice, ale rozhodně není nouze ani o různé rarity,“ říká Jaromír Plodek, místostarosta Kozlova na Velkomeziříčsku.

Právě v Kozlově vznikla tradice zřejmě nejstaršího veřejného koštu pálenek na Vysočině. „Myslíme si, a zatím nás nikdo nepřesvědčil o opaku, že naše akce byla první svého druhu v kraji,“ říká organizátor Plodek.

Akce, původně nazývaná Kozlovský košt pálenek, našla mezitím azyl ve Velkém Meziříčí a letos uskutečnila posedmé. Za tu dobu se na stolech hodnotitelů a poté i návštěvníků veřejné výstavy pálenek vystřídala bezmála tisícovka vzorků.

„Vypálit je možné všechno, co obsahuje zkvasitelný cukr. Sice by se mělo pálit jen to, co lidé vypěstují na zahradách, ale objevují se i pálenky doslova exotické. Asi třikrát jsme tu měli pomerančovici, objevila se ale třeba i pálenka z mandarinek,“ popisuje organizátor Plodek.

Častěji se podle něj objevují pálenky z černého bezu, černého jeřábu či malin. „Letos byla vysoko hodnocena pálenka z šípků,“ říká Plodek s tím, že netradiční plody ale většinou milovníky destilátů zarmoutí. „U nás se většinou objevují pálenky, kterými se chtějí lidé pochlubit. Ale i tak mívá většina těchto vzorků nějakou drobnou vadu a v porovnání s tradičním ovocem nemají šanci,“ doplnil.

Banány i se slupkou

Touha po exotické kořalce je však mezi mnohými lidmi velmi silná a neodradí je ani hrozba fiaska. „Setkal jsem se s pokusy vypálit banány, datle nebo jahody. Vše se ale muselo vylít, nedalo se to pít,“ svěřil se Vlastimil Malíček z pálenice v Bystřici nad Pernštejnem.

Obdobnou zkušenost má i Jaroslav Jonáš z Výčap na Třebíčsku. „U nás se před časem jeden zákazník ptal, zda může přivézt banány. Měl je však naložené i se slupkami a nebylo z toho nic,“ popsal.

Podle Jaromíra Plodka tak budou i na jaře návštěvníci v pořadí již osmé výstavy pálenek ve Velkém Meziříčí ochutnávat hlavně konvenční destiláty. „Výstavu pořádáme jako osvětu a chceme představit hlavně ty nejlepší tradiční pálenky. Vítáme ale i novinky. Už dnes víme, že by se příští rok mohl v soutěži poprvé objevit ananas,“ těší se organizátor koštu.