„Pacienti už využívají lůžka jednotky intenzivní péče (JIP) pro chirurgii, ortopedii, urologii, gynekologii a ORL - tedy ušní, nosní, krční,“ uvedl mluvčí zdravotnického zařízení Petr Palovčík.

Zmíněné medicínské obory mají v pavilonu už také kompletně přestěhována běžná lůžková oddělení. Dále jsou průběžně obsazována lůžka anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO).

Lidé tam tedy najdou své takto hospitalizované blízké, pokud za nimi chtějí přijít na návštěvu.

Zatím nefungují specializované ambulance lékařů vyjmenovaných oborů. „Ty stále zůstávají zejména v sousedním starém nemocničním paneláku, ale postupně od druhého lednového týdne začnou otvírat v nové budově,“ upřesnil Palovčík. Přestěhují se do konce měsíce.

„Všechny změny budou zveřejňovány na našem webu. Proto pokud se někdo bude chystat na vyšetření, může se před opuštěním domova podívat na naše internetové stránky, aby měl čerstvé informace,“ poznamenal mluvčí zdravotnického zařízení.

V přízemí pavilonu C je aktuálně v provozu centrální pracoviště rentgenu včetně CT. Tamtéž do konce ledna začne fungovat příjem pacientů objednaných do odborných ambulancí. I těch neobjednaných, přicházejících s akutními zdravotními problémy. Bude to styčný bod jak pro sanitky záchranky, tak pro samotné pacienty, kteří sem zamíří po své ose v případě, že budou potřebovat využít pohotovost.

První hosté si v úterý po poledni mohli prohlédnout nový pavilon chirurgických oborů v třebíčské nemocnici. Nese označení C a přes svoji šedou venkovní barvu, uvnitř hýří barvami, novotou a moderním vybavením.
VIDEO: Pavilon chirurgických oborů byl slavnostně otevřen

„Kdo si podvrtne kotník, nebo se pořeže, toho blízcí dovezou sem. Už nebude muset jezdit po areálu nemocnice a hledat to správné oddělení,“ upřesnil mluvčí.

Nový pavilon C je největší jednorázovou investiční akcí v historii Kraje Vysočina. Samotná stavba bez vybavení stála okolo půl miliardy korun, v ceně jsou zahrnuty i rozsáhlé demoliční práce, které zcela promění areál nemocnice.

Pavilon C nahradil starý nemocniční objekt z dob monarchie, který už dosloužil. Zároveň se díky stěhování chirurgických oborů uvolní sousední panelák, který fungoval teprve od 80. let. Jenže už záhy po jeho otevření do něj začalo zatékat a budova rychle chátrala. Stonat v takovém prostředí bylo pro pacienty čím dál méně únosné. Panelák půjde k zemi v tomto roce.

Stejně tak se bude bourat například původní transfúzní stanice, objekt ředitelství a patologie – tedy současný vstup do nemocnice. Zcela se tak změní vjezd do zdravotnického zařízení, mají přibýt i parkovací místa.

Tři králové z Oblastní charity Třebíč – zleva – Petr Jašek, ředitel OBCHT, Jaroslav Žák, zástupce ředitele, Markéta Novotná, pracovnice rané péče OBCHT.
OBRAZEM: Tradiční tříkrálová koleda v elektrárně Dukovany