Z více než padesáti návrhů na udělení cen vybrala nominační komise finalisty čtyř kategorií letošního ročníku. Hodnotící výbor ve druhém kole rozhodl o vítězích jednotlivých kategorií.

Město Třebíč se projektu účastnilo v první kategorii "instituce veřejné správy", s projektem vybudování chráněného bydlení pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Za tento počin získalo výroční cenu.

Ve třetí kategorii "osobnost hnutí se zdravotním postižením" zvítězila Hana Nejedlá díky založení spolku Míša & Míša.

Mosty v Třebíči

Starosta Třebíče Pavel Pacal přivítal všechny přítomné. „Třebíči se říká město dobrých přátel. A je nám velkou ctí, že naše město hostí akci, která jasně ukazuje, že přibývá lidí, kteří nemyslí jen na sebe, ale i na druhé a potřebné,“ uvedl.

„Celé odpoledne se tady dívám na logo MOSTY a musím se přiznat, že my v Třebíči jsme na mosty trochu citliví. Protože to není tak dlouho, kdy v našem městě jeden most dosloužil, a čekali jsme na výstavbu nového a letos nás to samé čeká s dalším mostem," pokračoval.

Cvičení Integrovaného záchranného systému v třebíčské nemocnici.
OBRAZEM: Plameny na kožním oddělení. Evakuaci a hašení cvičilo skoro 60 lidí

„Tehdy jsme si uvědomili, jak jsou mosty důležité. A to nejenom ty fyzické mosty, které spojují dva břehy, ale i tyhle mezilidské mosty, o kterých je celé dnešní odpoledne. Já všechny mosty velmi oceňuji a jsem hrdý na naše město a lidi, kteří zde žijí, že jim osudy lidí nejsou lhostejné. Děkuji paní Hance Nejedlé a přeji jí spoustu sil a elánu do další práce,“ poděkoval třebíčský starosta.

Klausová i Schillerová

Slavnostním předáváním Cen MOSTY provázel již tradičně moderátor Aleš Cibulka, o hudební doprovod se postaral zpěvák Bohuš Matuš. Patronkami projektu jsou Livie Klausová a Monika Babišová, záštitu nad letošním ročníkem převzal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Dále se předávání zúčastnila ministryně financí Alena Schillerová, předsedkyně Výboru pro sociální politiku PSP ČR Radka Maxová, senátor Miloš Vystrčil, I. náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk, starosta Třebíče Pavel Pacal.

Mezi Třebíčí a Kožichovicemi staví největší skleník na Vysočině.
Skleníky o rozloze pěti fotbalových hřišť vznikají u Třebíče