„Zákazové značky, které zde byly umístěny, budou neprodleně odstraněny,“ oznámila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová. Na otevření spojky pro osobní auta se shodli zástupci dopravní policie a Silničního správního úřadu.

„Kvůli bezpečnosti obyvatel Stříteže i účastníků silničního provozu bude v místě zvýšená frekvence hlídek dopravní policie, která bude mimo jiné dbát také na to, aby tudy neprojížděly kamiony,“ upozornila mluvčí.

Komunikaci kromě osobních aut využívají vozidla Integrovaného záchranného systému, autobusy a společnost Esko-T pro svoz odpadu.

Silnice Třebíč – Střítež v délce zhruba 900 metrů je uzavřená od 1. března. Kraj Vysočina zde pokračuje v rekonstrukci silnice ve zrychleném režimu, aby byla průjezdná před zahájením prací na rekonstrukci mostu v Hrotovické ulici, který je v havarijním stavu. Uzavírka potrvá do 19. května.

Oficiální objízdná trasa v zimním období, tedy od 1. do 31. března, vede pro veškerý provoz přes Červenou Hospodu, Štěměchy, Předín, Kasárna, Litohoř, Moravské Budějovice a Jaroměřice nad Rokytnou.

Od 1. dubna do 19. května mají osobní auta a vozidla do 3,5 tuny stanovenou oficiální objízdnou trasu přes Petrůvky, Ostašov, Lipník a Klučov.