„Zákazové značky, které zde byly umístěny, budou neprodleně odstraněny,“ oznámila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová. Na otevření spojky pro osobní auta se shodli zástupci dopravní policie a Silničního správního úřadu.

„Kvůli bezpečnosti obyvatel Stříteže i účastníků silničního provozu bude v místě zvýšená frekvence hlídek dopravní policie, která bude mimo jiné dbát také na to, aby tudy neprojížděly kamiony,“ upozornila mluvčí.

Ilustrační foto
Žihadla musí odvrátit dva mečboly

Komunikaci kromě osobních aut využívají vozidla Integrovaného záchranného systému, autobusy a společnost Esko-T pro svoz odpadu.

Silnice Třebíč – Střítež v délce zhruba 900 metrů je uzavřená od 1. března. Kraj Vysočina zde pokračuje v rekonstrukci silnice ve zrychleném režimu, aby byla průjezdná před zahájením prací na rekonstrukci mostu v Hrotovické ulici, který je v havarijním stavu. Uzavírka potrvá do 19. května.

Vítejte v Sodomě.
Nejsilnější zážitky si z festivalu Jeden svět odnáší děti

Oficiální objízdná trasa v zimním období, tedy od 1. do 31. března, vede pro veškerý provoz přes Červenou Hospodu, Štěměchy, Předín, Kasárna, Litohoř, Moravské Budějovice a Jaroměřice nad Rokytnou.

Od 1. dubna do 19. května mají osobní auta a vozidla do 3,5 tuny stanovenou oficiální objízdnou trasu přes Petrůvky, Ostašov, Lipník a Klučov.