Jízda začíná v pátek a končí o týden později v dalešickém pivovaru.


Na trase křížem krážem Vysočinou mohou cykloturisté poznávat přírodní krásy, historické památky i technické zajímavosti. První etapa odstartovala včera z jihlavského Masarykova náměstí. Vedla přes Brtnici do Telče. V dalších dnech zamíří peloton do Žirovnice, Pelhřimova, Havlíčkova Brodu, Žďáru nad Sázavou, Svratky, Nového Města na Moravě, Velkého Meziříčí, Třebíče, Náměště nad Oslavou a navštíví řadu dalších zajímavých míst. Dojezdovým místem je areál Akciového pivovaru Dalešice.


„Pro zpestření cesty připravili organizátoři návštěvu například historických slavností na hradě Orlík, skanzenu Michalův statek, soutěž o Českou knihu rekordů, exkurzi do Vodní elektrárny Dalešice, prohlídku nové expozice Umění baroka na zámku ve Žďáru nad Sázavou nebo Muzea rakousko-uherského pivovarnictví,“ vyjmenovala Jitka Mattyašovská z agentury Vysočina Tourism.


Jezdci mohou projet celou trasu nebo si vybrat jednotlivé etapy, případně se mohou kdykoli a kdekoli přidat k pelotonu. Přihlášky a podrobné informace o trasách, programu a soutěžích jsou průběžně doplňovány na turistickém portálu www.region-vysocina.cz/nakole.