Stavaři zapracovali na autobusovém nádraží, které je nové, krásné, má cyklopoint, elektronickou tabuli a moderní osvětlení.

Od loňského podzimu Správa železniční dopravní cesty opravuje objekt traťového okrsku a během letoška České dráhy nechají zrekonstruovat výpravní budovu. Modernizace centra veřejné dopravy ve třetím největším městě Třebíčska bude mít konečnou hodnotu devatenáct milionů korun.

„Začíná to tu být moc hezké, je vidět, že se město a dráhy snaží, však to taky byla dřív ostuda. Chodívalo se na odporné záchody do stavební buňky a podobně. Jestli spraví i samotné vlakové nádraží, dají sem pěkně kytky, bude to jedno z nejhezčích nádraží na trase,“ reagovala brněnská důchodkyně Dana Krulová, která do regionu Náměšťska zajíždí za příbuznými.

Starou výpravní budovu najatá firma odizoluje, zateplí fasádu i střechu, na kterou položí nové tašky. „Necháme vyměnit všechna okna, udělat nové elektroinstalace, opravit omítky, podlahy a sádrokartonové podhledy. Nová bude také stříška před budovou,“ vypočítala regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Rekonstrukcí projde kanalizace v letitém objektu. Novinkou bude elektronická informační tabule.

Pro imobilní cestující rampa

„Imobilní cestující budou mít k dispozici rampu,“ doplnila Šubová. České dráhy do rozsáhlé opravy investují 4,5 milionu korun.

Zhruba do dvou týdnů skončí práce na obnově budovy traťového okrsku v sousedství objektu vlakového nádraží.

Začala loni na podzim a týká se zateplení fasády, výměny oken a dveří a také vnitřních úprav. „Celkově náklady vyšplhají na 5,9 milionu korun,“ upřesnil mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla.

Nádraží Náměšť nad Oslavou

Rekonstrukce autobusového nádraží (2010) – počin města za 8,6 milionu korun včetně dotace z ROPu
Oprava nádražní budovy (2011) – stavební akce Českých drah za 4,5 milionu korun
Oprava objektu traťového okrsku vedle nádražní budovy (2010 – 2011) – projekt Správy železniční dopravní cesty za 5,9 milionu korun
Zdroj: Městský úřad Náměšť nad Oslavou, ČD a SŽDC