Jejich výletním vlakem se mohou lidé svézt už 1. května. Prvomájová jízda se stala tradicí. „Právě na takových akcích chceme vše postavit, aby se lidé ani nemuseli dívat na jízdní řády, ale věděli, že v ten a ten den každý rok pojedeme,“ řekl předseda spolku Martin Kouřil.

První jarní jízda výletního vlaku má podtitul Vezměte s sebou jaro na výlet. „Zatím to moc nevypadá, ale věříme, že nám počasí vyjde a nebo že se nám podaří jaro přivést,“ usmál se Martin Kouřil.

V pondělí 1. května bude vlak vyjíždět z Jemnice ve 12.50 a v 16.50 hodin, opačným směrem z Moravských Budějovic se vydá ve 14.05 a také v 18.05 hodin.

Spolek na letošek plánuje i oslavu Dětského dne, a to v sobotu 3. června. Dva týdny nato se lidé mohou vlakem dostat i na jemnickou středověkou slavnost Barchan nebo si při ní užít nevšední železniční výlet krásnou krajinou Moravskobudějovicka a Jemnicka s několika pamětihodnostmi.

S letními prázdninami přijedou na koleje Jemničky, jak se trati lidově říká, dvě nové akce pojmenované stejně, Třebelovický táborák. „Jeden připravíme v Třebelovicích na začátku prázdnin, druhý na konci. Zájemce tam dopravíme z Jemnice i z Moravských Budějovic a k ohni pozveme muzikanty z okolí. Myslím, že přítomnost kytary a dalších nástrojů se bude líbit,“ zamýšlel se předseda Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě.

Během letních prázdnin také bude zajištěna víkendová doprava po opuštěné trati. Letošní podzim bude patřit osvědčeným výletům, v závěru září Za babím létem, na konci října Lampionový průvod, dále Mikulášské jízdy a Vánoční vlak.

V loňském roce se výletním vlakem svezly téměř čtyři tisíce lidí, většina během letních prázdnin. Spolku se tak alespoň částečně daří vrátit na trať mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi osobní přepravu, kterou tam Kraj Vysočina přestal před šesti lety objednávat a s její obnovou nepočítá. „Dopravní obslužnost je plnohodnotně zajištěná po celé trase autobusovou dopravou. S jejím fungováním je veřejnost spokojená,“ podotkla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.