„Teď to stojí – slušně řečeno – za nic. Hypernova byla fajn, ale přestěhovala se do Stop Shopu, je z ní HyperAlbert. Jenže je za velmi frekventovanou silnicí. A důchodci, ale i ostatní lidi tady ze sídliště, si hodně rozmýšlejí, jestli budou absolvovat kličkování mezi auty. Raději zajdou naproti do Lidlu, kde je sortiment nic moc, nebo do Flopu v sídlišti. Ale Hypernova byla lepší. Moc by mě zajímalo, co s tím několik let prázdným barákem bude, “ neodpustila si zvědavou otázku jedna z obyvatelek paneláku v Hartmannově ulici, která včera v poledne venčila u prázdného obchoďáku psa.

Tesco místo Aholdu?

„Mám známé, kteří v HyperAlbertu prodávají a ti naznačovali, že prý snad místo tohoto řetězce má být v Třebíči časem Tesco,“ dodala.
Opuštěný barák stále patří společnosti Ahold – majiteli supermarketů a hypermarketů Albert. Jeho mluvčí Simona Caidlerová sdělila, že pro objekt už nemá Ahold využití, a tak jej prodává.

„V současnosti probíhají jednání se zájemci o koupi nemovitosti. Ale protože tato jednání ještě nejsou uzavřená, neradi bychom k této transakci uváděli více podrobností, nebudeme zveřejňovat ani požadovanou částku,“ naznačila mluvčí. K narážce na Tesco uvedla, že „V žádném případě nehodlá společnost Ahold v dohledné době opouštět obchodní prostory ve Stop Shopu a přenechávat je Tescu.“

Podle některých informací měli v minulosti o koupi uprázdněné prodejny bývalé Hypernovy zájem provozovatelé motokár, hovořilo se i o tom, že by tu mohla být prodejna koberců či kvalitní diskotéka, ale konkrétně tento záměr prý nakonec skončil kvůli příliš nákladnému odhlučnění stavby, nutnému vzhledem k blízkosti sídliště.

Objekt staré Hypernovy je sice opuštěný, ale nenese viditelné známky vandalizmu. Podle místních je to i díky tomu, že v sousedních panelácích žije mnoho důchodců, kteří jsou doma a okamžitě by výtržníky hlásili policii.

Krátký čas před tím, než byl supermarket uzavřen a přestěhoval se do Stop Shopu, došlo na parkovišti před ním k výbuchu propan butanové lahve ve stánku s grilovanými kuřaty. Podle očitých svědků tehdy byla vlivem tlakové vlny zraněná pokladní uvnitř marketu a došlo k poničení interiéru prodejny. „Následně ovšem Ahold nechal vnitřek prodejny opravit, takže nyní je stavba bez následků po detonaci,“ uzavřela mluvčí Aholdu Simona Caidlerová.