Patrně nejdražší akcí bude důkladná rekonstrukce silnice II/411 od Krnčic na hranice kraje. Jde o oblíbenou trasu výletníků, kteří směřují z Budějovic na Vranovskou přehradu. Velká zakázka v hodnotě 137 milionů korun už má jméno zhotovitele, práce provede společnost Eurovia. Začne v dubnu, termín dokončení je v říjnu tohoto roku. Uzavírky budou na trase na etapy od vesnice k vesnici, průtahy obcemi se spravovat tentokrát nebudou.

Naplánovaná je rovněž oprava silnice II/152 mezi Jaroměřicemi a Budějovicemi. Ještě nemá přesný termín. Část silnice dále do Dědic by se podle dostupných informací měla dodělávat příští rok.

Do festivalu

V Jaroměřicích se jako součást opravy kanalizace bude dělat nový povrch na krajské silnici II/401 v Havlíčkově ulici. „Do země by se mělo hrábnout kolem 15. března. A do srpnového Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského to musí být hotové, stůj co stůj,“ informoval jaroměřický starosta Jaroslav Soukup.

Krajští silničáři také nechají spravit rozbité silničky třetích tříd z Budkova do Lomů, z Kozlan do Studence a z Hrotovic do Bačic. Na zakázky teprve probíhají soutěže, nejsou tedy zatím termíny, kdy budou lidi jezdit po objížďkách. V Jemnici silničáři plánují opravit havárii jednoho z propustků. Uvnitř Rouchovan se dočká úprav jedna z křižovatek.

V Lesonicích letos navážou práce na opravě průtahu vsí v druhé etapě na loňské.

V Třebíči od jara zkomplikuje dopravu budování kruhového objezdu u týnské Billy. A ve Vladislavi by se měl konečně předělávat most nad železnicí na výpadovce směrem na Smrk. „Je to hodně potřeba, současný most je úzký, jen pro jedno auto. Nejen, že by nový měl být s dvěma pruhy, ale přibude i chodník pro pěší,“ naznačil vladislavský starosta Jan Havlena.

Které úseky krajských silnic se letos opraví

II/401 Jaroměřice, ul. Havlíčkova
III/36071, III/41011 Lesonice průtah, II. etapa
III/15222 Budkov – Lomy
III/39912 Kozlany – Studenec
III/15244 Hrotovice – Bačice
II/408 Jemnice – havárie propustku
III/35116 Třebíč, ul. Budíkovická – okružní křižovatka
II/396, II/399 Rouchovany úprava křižovatky
III/39014 Vladislav most 39014-1
II/411 M. Budějovice – hr. kraje
II/152 Dědice - Jaroměřice
Zdroj: Aleš Fučík, Krajská správa a údržba silnic Vysočiny