Kdo opraví rozvod pitné vody na Třebíčsku? Firma IMOS se odvolává

„Celé to na nás působí jako podraz a jasná snaha udělat cokoli, aby zvítězilo sdružení Outulný a spol.,“ vyjádřil se Eduard Hrouzek, obchodní ředitel firmy IMOS, která neuspěla. „Nabídli jsme nejlepší cenu a nadstandartní záruky. Nač vyhlašují tendr, když nejlepší nabídka nemá šanci? Odvoláme se k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ dodal.

Budoucího zhotovitele vybírala komise složená ze zástupců místní vodárenské společnosti a svazku obcí, kterým potrubí, vodojemy, čističky a úpravny vod patří.

Výběrové řízení vyhrálo sdružení firem Outulný a.s., Přemysl Veselý s.r.o., VHS plus s.r.o. a VHS Vysočina a.s. A to i přesto, že nenabídlo ani lepší cenu ani nejdelší záruky. Přitom cena byla hlavní položkou v posuzování, dávalo se jí celých šedesát pět procentních bodů.

Přemysl Veselý ze stejnojmenné brněnské firmy, která je mezi úspěšnými, má z výsledku radost: „Dělali jsme u vás už projekt Ochrana vod povodí řeky Dyje. Výsledek nás těší, ale znáte to, v módě jsou různá odvolání.“

Ručím, ručíš, ručíme

Záruka na technologii a stavby byla stanovena minimálně na sedmdesát měsíců. IMOS nabídl sto a sto třicet šest měsíců. „Nezdá se nám to jako dobrá nabídka,“ glosoval Petr Vašíček z hodnotitelské komise. „Lepší je nabídka vítězného sdružení, které chce ručit shodně po sto dvaceti měsících. Je to vyrovnanější nabídka a ohodnotili jsme ji více body. Navíc nemáme dobré reference na jejich (IMOSu, pozn. red.) provedení technologie. Kde? To vám nemůžu říct, ani nechci, protože je to, abych tak řekl subjektivní.“ „Argument, že místní sdružení poskytuje lepší záruku, protože udává shodný časový údaj, je naprosto scestný. V zadání totiž taková podmínka není a tudíž k ní ani nemůže být přihlíženo,“ uvedl ředitel firmy IMOS Hrouzek. „Už tak jsou naše časové údaje vysoko nad zadáním.“ „Nehledejte v tom nějaké podivnosti,“ zareagoval Miloš Mašek, předseda hodnotících a třebíčský místostarosta. „IMOS nevyhrál proto, že nám nechtěl ručit po sto osmdesát měsíců. My je tu prostě nechceme.“ „Pan Mašek zřejmě není úplně v obraze,“ uzavřel obchodní ředitel IMOSu Eduard Hrouzek.