Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava silnice do krajského města už má zase zpoždění

Třebíčsko - Již několik měsíců mezi Okříškami a Zašovicemi rachotí těžké stroje. Přestavují tam krajskou silnici, která spojuje dvě největší města na Vysočině, Třebíč a Jihlavu. Stavba začala v dubnu a ukončení bylo naplánované na říjen letošního roku. V průběhu stavby ale došlo ke komplikacím.

9.9.2013 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

První řidiči se proto po nové silnici projedou o několik týdnů později.

Informaci o zpoždění jako první přinesly webové stránky Okříšek: „Jako u každé podobně rozsáhlé akce se i zde objevily komplikace s pevností podloží v lesním úseku. V současné době jsou již vyřešeny," dočtete se na stránkách městyse s tím, že stavba nyní již pokračuje. Tuto informaci upřesňuje Hana Matulová, vedoucí investičního oddělení krajského úřadu: „S podložím nějaké problémy byly, ale to je úplně normální, tady velké zdržení nenastalo."

Kvůli čemu se tedy stavba opozdila? „Na začátku došlo ke zpoždění z důvodu klimatických podmínek, kdy nebylo možno provést zemní práce v souladu se schváleným postupem prací. Rovněž přeložky inženýrských sítí byly opro- ti harmonogramu zpožděny. Částečně se podařilo časovou ztrátu odstranit, ale k prodloužení termínu realizace stavby dojde," vysvětlila Hana Matulová a upřesnila: „Předpokládáme posun termínu v řádech několika týdnů. Jiné komplikace by neměly nastat. V současné době probíhají jednání s dodavatelem. Jsou směřována k tomu, aby byla stavba uvedena do předčasného užívání nejpozději do konce listopadu 2013."

Dočkají se?

Na konci listopadu by se tak řidiči mohli svézt po necelých dvou kilometrech úplně nového asfaltu. Šok pro tlumiče jejich vozidel však nastane jak v Zašovicích, tak u takzvaného Mrchoviště nad Okříškami, kde opravený úsek končí a silnice tam jsou původní a plné děr. Starostové obou obcí by byli rádi, kdyby se opravily i tyto úseky.

„Na místě jsem nějakou dobu nebyl. Nebylo to tam dobré už dříve, a těžké stavební stroje, které tam jezdí, stavu určitě nepomohly. Byli by-chom tedy rádi, kdyby se úsek od Mrchoviště do Okříšek opravil, ale není to součásti této stavby. Uvidíme spíše po Novém roce a po zimě, projednáme to s krajem a pak budeme moudřejší," prohlásil starosta Okříšek Zdeněk Ryšavý.

Jeho kolega Pavel Teplan, starosta Zašovic, už s napětím vyhlíží příští rok, kdy by se zašovický úsek měl opravit: „Silnice se spravovat musí a ta naše v dobrém stavu není. Nyní po ní jezdí těžká technika na stavbu, kdyby se teď spravila, znovu by se zničila." Naději, že se i ve své obci projedou po nové silnici, dává Zašovickým vyjádření Hany Matulové: „V současné době probíhá výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace silnice v průtahu Zašovicemi, kde bude nutno vyřešit i odvodnění této komunikace. Přípravu směřujeme k tomu, aby realizace stavby proběhla v příštím roce."

Zpoždění při postupné opravě krajské silnice mezi Jihlavou a Třebíčí není výjimkou. Výrazné nedodržení termínu poznamenalo už první etapu oprav mezi krajským městem a Přísekou v roce 2006. Stavba za 180 milionů korun trvala o osm měsíců déle, než kraj původně předpokládal.

TADEÁŠ MAHEL

Autor: Redakce

9.9.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Ilustrační foto

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení