Lidé se tak mohou těšit na nové chodníky, mobiliář, veřejné osvětlení, zeleň a také novou podobu autobusové zastávky, která se nachází přímo před knihovnou. „Nic extra nového tam ale přibývat nebude. Spíš to prostranství chceme uvést do modernějšího hávu a hlavně tam přidat zeleň. Myslíme si, že když tam bude nová budova, tak i to prostranství kolem by mělo mít nějaký nový charakter,“ doplnil starosta.

Projekt nové knihovny v Modřínové ulici v Třebíči. Může ještě dojít k drobným změnám, nicméně takto by měla opravená budova z větší části vypadat.
Modřínku čeká omlazující kúra. Podívejte se, jak se knihovna v Třebíči změní

Město zadalo vypracování projektu brněnskému architektu Petru Todorovi, který je zároveň i autorem projektu na samotnou budovu. Projektová dokumentace na vnější prostory má být zpracována do začátku prosince letošního roku.

Pobočka Modřínová se nachází v nejlidnatější části města, funguje od roku 1992. Nový vzhled začne dostávat po rekonstrukci hlavní budovy v centru města a pobočky v Okružní ulici. „Na Modřínce to ale bude prakticky nová knihovna. Necháme stát jen obvodové zdi. Budova se rozměrově nezmění, zato dispozičně ano,“ oznámil už dříve Pacal s tím, že celkem budou tyto práce na všech knihovnách stát šedesát milionů korun, z čehož pětačtyřicet milionů uhradí dotace.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Sbohem starému zimáku v Třebíči. Velká oprava za půl miliardy vypukne za měsíc

Zdroj: Deník/Milan Krčmář