„Před plánovanou kompletní rekonstrukcí Podklášterského mostu přes řeku Jihlavu budou probíhat přípravné práce. Od 19. března začne přeložka kabelu vysokého napětí," oznámila mluvčí města Irini Martakidisová.

Výkopové práce začnou v silnici na Žerotínově náměstí před domy číslo 24, 23 a 106 v sobotu 19. března a potrvají tři dny. „Kromě silnice zde dojde k záboru části veřejného parkoviště a k výkopům na chodníku, v místě přechodu pro chodce. Výkopové práce na chodníku předpokládáme do 30. dubna," uvedla mluvčí.

Od pondělí 21. března až do 30. dubna budou práce na přeložce kabelu pokračovat v ulici 9. května. „Tam dojde k omezení provozu na silnici II/351, k překopu silnice v ulici Zadní a na chodníku, v úseku od domu číslo 25 po číslo 285," řekla mluvčí.

Práce budou dělníci provádět po etapách a pro dopravu by měl vždy zůstat zachován jeden jízdní pruh. „Na silnici II/351 bude doprava řízena kyvadlově, pomocí semaforu. Následně, zhruba od 10. května, dojde k úplné uzavírce Podklášterského mostu. Kraj Vysočina, který je investorem stavby nového mostu, plánuje dokončení prací ke konci listopadu letošního roku," podotkla mluvčí. Důvodem opravy mostu je jeho špatný technický stav.