„Ano, máme připravené projekty a měli bychom o jejich osudu rozhodnout možná ještě během února," řekl Joukl.

Projekty, které by se ještě letos mohly na Třebíčsku zrealizovat, však konkretizovat nechtěl. „Ty peníze od ministerstva jsme zatím oficiálně nepřevzali, takže bych nerad předbíhal. Mohlo by se totiž stát, že ty peníze třeba nedorazí nebo nedorazí v takové výši, a lidé by se pak na mě obraceli, proč se to a to neudělalo, když jsem to sliboval," vysvětlil.

U řady úseků však už rozhodnuto je. Opravit by se měl například příjezd do Moravských Budějovic ve směru od Jaroměřic. „Jde o ulici Palackého. Jak dlouho to ale bude zavřené a kdy by se mělo začít opravovat, ještě není jasné. Moudřejší budeme během února, kdy má kraj vybrat dodavatele," řekl budějovický starosta Vlastimil Bařinka.

Větší dopravní komplikace však kvůli uzavírce neočekává. „Objízdných tras po okolních ulicích by mohlo být i víc, takže těch možností, jak se opravovanému úseku vyhnout, bude zřejmě několik," doplnil starosta Bařinka.

Kromě části budějovického průtahu by se letos měla dokončit stavba bezpečnější cesty z Třebíče k Pocoucovu. Naopak další úsek na silnici II/360 mezi Trnavou a Rudíkovem se letos větší opravy zřejmě nedočká. „Prioritně se teď věnujeme úseku Třebíč, ulice Rafaelova Pocoucov a v určité fázi prací budeme potřebovat zajistit jeho objízdné trasy," řekl Libor Joukl.

Nicméně připustil, že pokud budou práce u Pocoucova pokračovat hladce, mohly by se stroje ještě v letošním roce přesunout i k poškozenému úseku u Trnavy. Kromě toho bude letos kraj projektově připravovat budoucí opravu úseku Rudíkov Oslavička.

Krajský odbor dopravy také pro rok 2015 připravil větší rekonstrukci silnic u Opatova. Opravit by se měl úsek ve směru ke Kněžicím a také silnice k Brtničce.

Dojít by také mělo na kompletní opravu silnice třetí třídy mezi Bítovánkami a Cidlinou.

Práce čeká na stavbaře během letošního roku také v obcích, ve kterých se v minulých měsících budovala kanalizace. Nového asfaltového koberce by se tak měli dočkat cestující přes Myslibořice, Litohoř a Jinošov. Opravit by se měla i silnice v Horním Újezdu.

V roce 2013 začala rekonstrukce úseku mezi Okříškami a Zašovicemi, trpěli tím hlavně obyvatelé Heraltic, přes které vedla objízdná trasa. Odložená oprava průtahu, který poškodila nejen osobní doprava, ale také nákladní, by se měla uskutečnit letos.

Kraj také investuje peníze do křižovatky ulic Nádražní a Znojemská v Třebíči u nově budovaného dopravního terminálu města.

Přípravné práce probíhají také v Rouchovanech. Obec tam hodlá strhnout jeden dům a usnadnit tím cestu k místnímu hřbitovu a dále k Jaderné elektrárně Dukovany. „Měl by se tím uzavřít průjezd pod radniční věží. Až to majetkově vyřídíme, převezme si to k dalším úkonům kraj," doplnil rouchovanský starosta Vladimír Černý.