Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opatovští i Želetavští už mají nové plány: opravy a rozvoj

Třebíčsko – Nové tváře v čele některých obecních úřadů už představily své plány do budoucna.

7.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ludvík Pouza

Nová starostka Opatova Lenka Štočková ze záměrů na nejbližší období zmínila: „Opravdu nejdůležitější jsou teď chodníky. Co nejdříve bude nutná oprava chodníku nad potokem. Ten je v havarijním stavu. Na to pak naváže rekonstrukce silnic. Revitalizaci náměstí považuji za nezbytnou a stejně tak i výměnu střechy na budově základní školy.“


V pořadí je i sokolovna


Mimo to je prý třeba v Opatově nyní dokončit rozeběhnuté investiční akce –zateplení základní školy, opravu střechy a výměnu oken v sokolovně a opravu střechy na zdravotním středisku.


V další fázi přijdou na řadu projekty, co byly podány ještě za dřívějšího vedení městyse – úprava sokolovny a výměna střechy a oken na hasičské zbrojnici, zateplení mateřské školy.


Po opravě volá i opatovský pravoslavný kostel. „S panem farářem usilujeme, abychom tu památku zachránili,“ informovala starostka.


Nové změny přineslo zasedání zastupitelstva 30. listopadu. Při něm se opatovští zastupitelé probírali návrhy, které chtějí zahrnout do plánu rozvoje obce.
„Na dalším zasedání zastupitelů 21. prosince se hodláme věnovat územnímu plánu,“ přiblížila štočková.


Právě změny v územním plánu by mohly výrazně napomoci k tomu, aby v Opatově mladí lidé zůstávali, eventuelně se do městyse i přistěhovali. „Do územního plánu musíme zařadit stavební parcely na výstavbu rodinných domků. Bez toho by se tu stavět nedalo,“ zdůraznila starostka.


Opatovským chybí vyvařovna


K diskuzi je podle ní téma vyvařovny pro místní důchodce a zaměstnance, neboť ti jsou zatím odkázáni na dovoz ze vzdálenějších míst.
V dlouhodobějším výhledu se starostka chce věnovat otázce zřízení domu pro seniory a revitalizaci starých domů v majetku městyse.


V Želetavě se nové vedení obce musí nejdříve popasovat s jedním z největších projektů, kterým je dokončení odkanalizování místních částí Horek, Bítovánek a Šašovic.


Co bude další záležitostí v pořadí, přiblížil starosta Radek Malý: „Důležitý bude rozvoj společenského a kulturního života v obci. Chybí nám tu komplex dětských hřišť pro malé děti. Na to se zaměříme hned v první části volebního období. Proto teď budeme usilovat o vypracování projektu a získání dotace na dětská hřiště.“


Výdejna léků je prý v obci potřebná


A řešit se v Želetavě chystají i velmi tvrdý oříšek v podobě služeb, jenž se nepodařil rozlousknout ani předešlému vedení obce.
Obyvatelé tu už dlouhou dobu volali po znovuzřízení výdejny léků. „Zaměříme se na hledání prostor a pokusíme se najít provozovatele,“ nastínil plány Malý.


V minulosti bývala lékárna přímo na náměstíčku.

Autor: Eva Bártíková

7.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Okříšské fotbalistky inkasovaly půl tucet branek v Líšni

Ilustrační foto.

Třebíčští Snipeři vyloupili Bystřici

Tři roky zákazu činnosti. Ochránce zvířat Ondráček se však k soudu nedostavil

Třebíč – Ani ne za půl hodiny vynesl třebíčský soudce František Frula ve středu rovnou verdikt nad místní organizací Ligy na ochranu zvířat Třebíč, za kterou v minulosti vystupoval jako její šéf Petr Ondráček.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Mladý muž napadl v parku ženu ležící na lavičce

Třebíč - V parku na Gorazdově náměstí v neděli po půlnoci čtyřiadvacetiletý muž napadl a zranil ženu. „Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel,“ řekla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení