Firma je v úpadku, neplatila mzdy

„Podnik propouští od 28. března. Lidé zde pracovali v profesích truhlář, svářeč a v administrativě. Firma zaměstnávala i nekvalifikované pracovníky,“ informoval vedoucí oddělení trhu práce ÚP Ivan Mužík. Podnětem k jejímu úpadku je nevyplácení mezd zaměstnancům ve stanoveném termínu. Někteří už navštívili úřad práce s žádostí o úhradu mzdy.

Informaci úřadu práce potvrdil i syn jednatele Petra Poura. „Ano, firma už skončila a propustili jsme padesát lidí,“ řekl stručně.

„Takový konec jsme tušili asi půl roku, ale jiskřičku naděje, že to všechno nakonec dopadne dobře, jsme v sobě pořád živili,“ přiznal jeden z propuštěných, Jaromír Spurný z Opatova. Stále věří, že si brzy sežene novou práci. „Blíží se mi padesátka. Jednoduché to asi nebude. Rozhodně už musím počítat s dojížděním,“ uvědomil si bývalý zaměstnanec Strojíren Opatov.

„Určitě je to pro obec rána, protože jen z Opatova pracovalo ve strojírnách asi třicet lidí. Teď si budou horko těžko shánět novou práci,“ zhodnotil starosta Opatova František Šenekl.