Reportér pospíchá k terénnímu autu, kameraman je mu v patách. „Máte mnoho zkušeností, k nám jedete z budoucnosti. Poskytnete informace, kdy dosáhnem na dotace?“ Ptá se posádky vozu.

Chlapec ve stříbřitém obleku s gumovým povlakem na hlavě mu informovaně odpoví: „Jménem naší delegace, poskytnu vám informace. Vidím kostel, krásné stromy, vidím tu stát tři obchody … mé nejčerstvější vidiny, vidím nové kabiny.“

V početném publiku zašumí smích. Scénář masopustní besídky se letos fotbalistům povedl. Kreativně dokázali vměstnat do příběhu o vědci a jeho stroji času kde co. A tak vedle sebe defilují inkvizitor, neandertálec, poběhlice, faraon, mumie, jihoamerický papoušek, figurky lega i Barbie s Kenem. Ten je mimochodem nejodvážnější, z krabice, v níž je zabalený, mu čouhají chlupaté holé nohy. Není mu zima? „Nee,“ zní jasná odpověď.

Jakmile představení končí, nastává focení, diváci se vrhají na občerstvení a průvod se vydává na cestu vsí. Do večera, kdy bude maškarní zábava, je ještě daleko. To ještě štáb rokytnické DVTV stihne v domácnostech položit dost zvídavých otázek.