Kdo ví, zda se s ní silnější pohlaví rodí, nebo je to vlastnost získaná z dob, kdy maminky chlapce sotva odrostlé plenkám štvou od regálu k regálu, schopné v nákupních centrech strávit dlouhé hodiny.

Nikoho ale nepřekvapí muži postávající venku před obchody, zatímco jejich ženy se uvnitř oddávají své odvěké vášni.
Jen málokdy však rozdílnost povah vyústí v tak kuriózní podívanou, jako před pár dny v Třebíči na parkovišti u Kauflandu.
Manželská roztržka, kdy ona nakupovat chtěla a on se vzpíral, vedla až ke kaskadérským kouskům obou aktérů. „Dívali jsme se právě z okna. Ženská vyskočila na kapotu auta a vší silou se držela.

Uvnitř bylo dítě a chlap se snažil odjet. Mysleli jsme, že jde o únos,“ líčila dramatickou scénu devětadvacetiletá Věra, bydlící naproti supermarketu.
Akrobatická jízda po parkovišti neměla dlouhé trvání. Muž vida, že k nákupům odhodlanou manželku nesetřese, auto zastavil. „Ona seskočila, otevřela dveře, popadla dítě v sedačce a utíkala do obchodu,“ vyprávěla Věra.

Zpráva o incidentu se okamžitě donesla ke strážníkům i policistům. „Po anonymním oznámení strážníci vyjeli na místo. Potyčku už řešila státní policie,“ potvrdila mluvčí městské policie Lucie Molčanová.

A to, co začalo jako spor, zda jít nakupovat či nikoliv, může skončit až třítisícovou pokutou. Manželé se totiž dopustili přestupku proti občanskému soužití, definovaného jako schválnost. „Ona schválně skočila na kapotu, on se schválně rozjel. To by ovšem jeden z nich musel na druhého podat oznámení,“ upřesnila mluvčí státní policie Marcela Lavická.