Zajímá mě, jaký je rozdíl mezi prvníma pivníma slavnostma a těma letošníma. Kdo vystoupil na prvních, a kolik přišlo tehdy lidí?


Rozdílů je mnoho - v návštěvnosti, v programu, v místě konání - první Slavnosti se konaly na Zimním stadionu, v počtu zúčastněných pivovarů i v hvězdném obsazení. Hvězdami programu prvních Slavností piva byli Jan Čenský a Petr Novotný. Celková úroveň Slavností má rok od roku stoupající tendenci.


Uvidíme letos nějaké pivní rekordy?


Ano, v programu v rámci velké pivní soutěže v sobotu vystoupí rekordmani, jejichž výkony jsou zapsány v Guinessově knize rekordů.


Letos se těším na regionální scénu, je to super nápad a k Třebíči to patří. Bude na slavnostech tato scéna každoročně?


Na regionální scéně vystoupí největší hvězdy třebíčské hudební scény od legend jako je například Puls, Matador, Ronáta… až po nové formace jako je například Le Garden a Rockefeller voice. Pro příští rok se nechte překvapit.


Mám ráda Marka Ztraceného. Zdrží se na slavnostech, nebo odehraje a odjede?


Marek Ztracený plánuje, že se na Slavnostech zdrží a užije si je společně s ostatními návštěvníky.


Kdo je letos tou dívkou z plakátu?


Tváří letošních Slavností je rodačka z Třebíče, modelka Kateřina Staňková. I přesto, že Katka v modelingu sklízí úspěchy i v zahraničí, být tváří Slavností je splnění jejího snu z dětství.

Přibudou letos nějaké nové pivovary?


Ano, novinkou letošního ročníku je Strakonický Dudák, Zlatopramen a Březňák.


Dá se spočítat, kolik piv se průměrně na takové akci vypije?


Ano, každý rok sbíráme po skončení Slavností informace od jednotlivých pivovarů. Průměrně se vytočí cca šest set padesáti litrových sudů.


Kolik bylo vypito za trvání slavností piv?


Za 13 uplynulých ročníků se vypilo více než půl milionu piv.

Celý on-line rozhovor najdete ZDE.