„Stavět se bude od začátku dubna do konce října. Právě vyhlašujeme veřejnou zakázku, abychom vybrali firmu, která dílo za 16 milionů korun bez daně vybuduje,“ uvedl třebíčský starosta Pavel Pacal. Příprava projektu vyšla na několik set tisíc korun. V částce je zahrnutý i výkup pozemků. Trasa bude s jen minimálním převýšením.

Okruh bude mít přírodní atmosféru bez umělého osvětlení, trasa bude vyasfaltovaná, vhodná nejen pro běhání a in-line bruslení, ale i pro cyklistiku. A pokud napadne sníh, město tu nechá vytvořit stopy pro běžkaře.

Cestičky zůstanou nedotčené

Lidé se ptají, zda nové sportoviště nenaruší dosud klidné místo, jako stvořené pro vycházky. „Jedná se o trasu, která se nebude dotýkat stávajících cest. Povede po okraji pole. Kdo je zvyklý chodit na procházky tímto směrem, jeho cestičky zůstanou nedotčené,“ doplnil starosta Pacal.

Dosud v Třebíči například in-line bruslaři míří do areálu Na Hvězdě nebo na trasu kolem řeky na Polance. Obě jsou podstatně kratší. Na okruh u Bažantnice to bude pěšky asi pět set metrů od okraje města. Půjde tam zajet i autem. Vznikne kvůli tomu omezený počet parkovacích míst.

Plán budoucí dráhy pro in-line bruslení.