„Rada Místního sdružení ODS Výčapy s obavami sleduje další arogantní a nekompetentní výstupy vedení třebíčské radnice. Jako nepřijatelné vnímáme zejména prohlášení místostarosty Mastného, že bude při jednáních s občany ozbrojen.

Na základě toho znovu vyzýváme starostu a místostarosty ke zvážení svého setrvání ve funkcích. Jedině odstoupení stávajícího vedení města Třebíče může uklidnit současnou napjatou situaci a zabránit dalším konfrontacím,“ stojí v něm.

Starosta Třebíče Ivo Uher pravděpodobně svolá Místní radu ODS Třebíč, která se bude prohlášením politiků ODS Výčapy zabývat.

„Pokud je shledá oprávněným, rezignaci zvážíme. Bude-li bezpředmětné, setrváme ve svých funkcích,“ vyjádřil se včera.

V podzimních měsících je to už třetí prohlášení výčapského sdružení na adresu Místního sdružení ODS Třebíč. V prvním se distancovalo od arogantního chování politiků města Třebíče, jenž bylo možné shlédnout v pořadu Reportéři ČT – Ostří hoši z Třebíče. Druhé se jednoznačně postavilo za členy ODS Výčapy Jaromíru Hanáčkovou a Pavla Pacala, kteří v souvislosti s tímto pořadem a následující politickou situací v Třebíči podpořili návrh na odvolání starosty Ivo Uhra a místostarostů Stanislava Mastného a Miloše Maška.