VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přestřelky v ODS bude řešit oblastní rada

TŘEBÍČ - Místní sdružení ODS Výčapy kontruje prohlášení třebíčské ODS, která požaduje po Oblastní radě ODS stanovisko k jeho dvěma členům, svým vlastním prohlášením.

31.10.2007
SDÍLEJ:

Foto:

Rezolutně se v něm staví za Pavla Pacala a Jaromíru Hanáčkovou, odsuzované za podporu návrhu odvolání starosty Třebíče Ivo Uhra a dvou místostarostů. Po oblastní radě v něm naopak žádá vyjádření k počínání Ivo Uhra, Stanislava Mastného a Simoně Kafoňkové.

„Rada ODS Výčapy jednoznačně podporuje stanovisko svých členů. Na jednání zastupitelstva v Třebíči podpořili odvolání těch politiků, kteří svým chováním znevážili práci všech volených zástupců města. Slušnost, vstřícnost, ochota naslouchat a schopnost komunikovat neodmyslitelně patří k výbavě každého politika demokratické strany 21. století,“ stojí v něm.

Demagogie třebíčských politiků

Tvrzení třebíčských politiků, že chování zastupitelů Pacala a Hanáčkové se neslučuje se stanovami ODS, považuje za naprostou demagogii. „Je absolutně nepřijatelné, aby bylo jednotlivcům upíráno právo svobodně se rozhodnout, a to bez ohledu na snahu těch, kteří se zastřešují údajnými stranickými zájmy,“ odmítá výčapská ODS nařčení, že Pavel Pacal a Jaromíra Hanáčková svým jednáním pošpinili dobré jméno pravicové strany. „Odvolání tří uvolněných politiků radniční koalice nebylo mířeno proti zájmům ODS, ale naopak. Strana má dostatečnou členskou základnou na to, aby ty, již ve volených funkcích evidentně selhali, nahradila jinými,“ vyjádřila se výčapská místní rada.

Pacal k tomu nedávno popřel i další tvrzení starosty Uhra, a to neochotu sdružení Výčapy podílet se na vytvoření většinové koalice: „Není to pravda. V březnu jsme poslali dopis, v němž jsme vyjádřili, že jsme ochotni s Třebíčí jednat a spolupracovat. Od té doby se nám nikdo neozval,“ vyvracel Uhrova slova. Místo toho je prý současná menšinová koalice přímo závislá na KSČM, což je se Stanovami ODS naprosto v rozporu. Jedna z nich totiž říká, že strana rozhodně odmítá marxistickou a leninskou ideologii ve všech jejích projevech a důsledcích.

Rozdílné názory obou sdružení má nyní posoudit Oblastní rada ODS Třebíč. Kdy k tomu dojde však není prozatím jasné. „Termín rady ještě není daný, proto se k žádnému stanovisku nebudu vyjadřovat,“ sdělil včera její člen Miloslav Nevěčný. „Osobně celý tento problém vidím jako nešťastný. Přestřelky vážně poškozují ODS,“ dodal.

Rozpory mezi oběma sdruženími se vyhrotili po podzimním zasedání zastupitelstva, na němž údajně hrubě a arogantně vystupovali straníci Ivo Uher, Stanislav Mastný a Simona Kafoňková spolu s Milošem Maškem z ČSSD. Současné dění spustila následující snaha opozice o odvolání tří radních.

31.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Voliči přicházeli odevzdat hlas i v posledních chvílích

Stařeč - Zájem voličů je patrný i ve Starči na Třebíčsku. Účast přesahuje 60 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení