Kdo z Třebíče zamíří na Jihlavu, musí odbočit nad třebíčským autobusovým nádražím na Borovinu, projede Starčí a Čechočovicemi, aby se na hlavní tah opět vrátil.


„Důvodem je oprava geometrické polohy koleje, a to na dvou místech, u Červené Hospody přes silnici do Starče a před vlakovou stanicí Krahulov přes silnici I/23,“ informoval Jiří Šťastný ze Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).


Přičemž dodal, že velká oprava přejezdu u Krahulova přes hlavní tepnu, a to včetně zabezpečovacího zařízení, je naplánovaná na příští rok.
Co to pro lidi kromě silničních objížděk ještě znamená?


Výluku vlaků na trati 240 z Brna do Jihlavy v úseku z Třebíče do Okříšek a opačně.

Středa a čtvrtek

Jde o všechny spoje od středy 6. srpna 6:35 hodin do čtvrtka 7. srpna 14:10 hodin. Pro cestující jsou přistavovány náhradní autobusy. Jedou ze zastávek z Třebíče Boroviny na označeném místě za přejezdem u autobazaru a z Okříšek z autobusové zastávky před výpravní budovou vlakového nádraží.


Letos se ještě na Třebíčsku připravuje zářijová oprava železničního přejezdu přes Husovu ulici v Moravských Budějovicích. Byl poškozen těžkou technikou, která se podílí na stavbě obchvatu města. Chystá se vyjmutí železobetonových panelů, rekonstrukce rozchodu kolejí a položení nové živičné vozovky. Při takovém rozsahu prací lze opět předpokládat uzavírku.


V roce 2009 pak budou obnoveny ještě železniční přejezdy přes silnici z Mastníka do Sádku a v Okříškách za železniční stanicí.
Letos už SŽDC dala na Třebíčsku do pořádku tato křížení tratě se silnicí: mezi Jaroměřicemi a Bohušicemi, v Kojeticích, mezi Starčí a Rokytnicí nad Rokytnou a přímo v Budišově.