Leona Štáblová je výraznou osobností v oblasti sociální péče na Třebíčsku. Zároveň vede obor sociální činnost na škole v Moravských Budějovicích od roku 2013. „Společně se svými studenty spolupracuje s místními organizacemi, ve kterých jim je umožněna praxe. Dlouhodobě spolupracuje s absolventy školy, podílí se s nimi na bakalářských a magisterských pracích,“ řekla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Tím ale její práce nekončí. „Je členkou týmu pro rozvoj a podporu hospice sv. Zdislavy, spolupracuje s nestátními neziskovými organizacemi, publikuje, podílí se na řízení dobrovolnické aktivity,“ vyjmenovala Svatošová.

Druhým oceněným je učitel ze Střední průmyslové školy v Třebíči Jaroslav Dostál. „Patří mezi učitele, kteří zaujmou a probudí nadšení.  Se studenty pracuje individuálně, každý jeho svěřenec má jiný projekt zadaný dle schopností,“ sdělila Svatošová.

Jaroslav Dostál se také snaží přilákat studenty k oboru energetika. „Ve svých hodinách využívá nové výukové metody, je lídrem vzdělávání v oblasti elektrotechniky a automatizace. Mezi žáky patří k oblíbeným a respektovaným pedagogům,“ doplnila Svatošová.

Cenu vyhlásil Kraj Vysočina podruhé, je oceněním kvality pedagogické práce, využívání nových inovativních metod výuky i zapojení učitelů do aktivit mimo školy.