Místní se nejvíce zajímají o plánování nových staveb, opravy komunikací, ale i dopravní přestupky a platy zastupitelů. Loni na radnici poslali šestnáct dotazů. To je počet srovnatelný s okresní Třebíčí. V Jaroměřicích nad Rokytnou nebo v Jemnici přijdou úředníkům na stůl nanejvýš dvě takové žádosti do roka.

Někteří obyvatelé města si myslí, že za poměrně vysokým počtem žádostí může nedostatečná komunikace mezi radnicí a občany. „Na úřední desce, jsou informace nepřehledné a najdu je až po delším pátrání," říká Tereza Lojdová. Sama ale zároveň připouští, že webové stránky města příliš nesleduje. Místní Jiří Veselý dodává: „Město s občany komunikuje jen málo. Často se od úředníků dozvím, že mi informaci nesdělí, proto se pak nejspíš píší žádosti."

A jak si velký počet žádostí o informace, který od roku 2010 neustále stoupá, vysvětluje tajemnice města Jana Špačková? „Moravské Budějovice jsou malým okresem, do kterého jsou zahrnuty například obce Lažínky, Vesce, Jackov nebo Vranín. Tím mají vyšší počet obyvatel, než má například Jemnice," zmínila s vysvětlením, že dotazy občanů jsou různorodé; směřují do dopravy, investic i městské policie, proto radnice žádné pochybení nevnímá.

Webové stránky Moravských Budějovic byly v roce 2013 oceněny v celostátní soutěži Zlatý erb, která hodnotí stránky všech měst v několika kategoriích. Radnice nyní zvažuje, že by na stránky přidala sekci častých dotazů, aby návštěvníci stránek našli hledané informace snadněji.