Návštěvníci bývalého obuvnického areálu mohli řezbářům po celou dobu jejich tvoření kdykoliv nahlédnout „pod ruce" a spatřit, jak vznikají z třímetrových kusů dubového dřeva sochy s tématikou „žena".
Jedním z účastníků akce byl i známý třebíčský řezbář František Věžník, který má za sebou čtyři řezbářská sympozia. Setkání řezbářů na borovinském sympoziu si velmi pochvaloval: „Je to pokaždé příjemné, když se sejdou lidé stejného zaměření a k tomu různých kultur. Čas se našel i na přátelské posezení. Lidé z tohoto oboru většinou bývají stejného ražení."

Netajil přitom obdiv ke svým zahraničním kolegům, obdivuje japonskou dřevořezbu. „V Japonsku jsem byl v roce 2003 na sympoziu. Jejich díla jsou velmi ornamentální, dokáží přesně vyjádřit gesta. Je to pro mě velmi inspirující a zajímavá kultura," mínil Věžník. Z kusu dubového dřeva vytvořil v Borovině sochu ženy v abstraktním podání. „Rád pracuji s materiály jako je hruška či ořech, mají krásnou strukturu a hodí se do interiérů. A také rád pracuji s dubem, protože je to trvanlivé dřevo, které se hodí zejména do exteriérů," načrtl Věžník.

Mezinárodního řezbářského sympozia v Borovině se zúčastnili řezbáři ze zahraničí – Aivars Students z Litvy, Arunas Snieckus z Lotyšska, Roberto Merotto z Itálie a z Japonska Shizuo Furukawa. Své zastoupení měla Česká republika nejen ve Františku Věžníkovi, ale i řezbářích Radkovi Buncko a Jaroslavu Buncko. Řemeslnou zručnost autorů soch obdivovali návštěvníci borovinského areálu. „Moc příjemné pro nás bylo setkání s japonským řezbářem. Překvapilo nás, jak lze obří masu dřeva opracovat do obdivuhodných tvarů. Některá díla jsou impozantní," líčila návštěvnice Vlasta Tomková, která přijela i s rodinnými příslušníky.
Kam sochy po skončení akce  její organizátor umístí se podle slov manažera Martina Janíka teprve rozhoduje.