V netradičním fotbalovém zápase tam proti sobě nastoupila družstva složená ze žáků tamní školy a třebíčských strážníků městské policie.

„Je dobré, když školáci poznají strážníky i z jiné stránky než v uniformách při výkonu služby,“ popsala cíl akce manažerka prevence kriminality Městské policie Třebíč Nikol Tesařová a dodala: „Dětem musíme trvale nabízet sport a aktivní trávení volného času.“

Přestože o to zjistit, kdo je ve fotbale lepší nešlo a hlavním smyslem akce byla zábava a dobrý pocit ze sportu, oba týmy šly do zápasu naplno a chtěly vyhrát.

A kvitovalo to i publikum složené z kantorů a spolužáků, které neúnavně fandilo po celý zápas tradičními: „Do toho! Do toho! Ještě jeden! Ještě jeden!“ A neodpustilo si ani přátelské popichování: „Bojujte. Oni už za chvíli nebudou moct.“ Nutno však dodat, že obě družstva zvládla bojovat až do konce. Takže svoji dobrou fyzickou připravenost předvedli žáci i policisté.

Z vítězství se nakonec mohli těšit strážníci, přesto svůj vítězný dort předali dětem a slíbili, že pokud jim to vedení města umožní, přijedou příští rok na odvetný zápas. Možná se tak zrodí pěkná zajímavá tradice.