Nemůže se sice měřit s výše zmíněnými co do bohatosti sbírek a mobiliáře, ale svým stavebním stylem patří k nejvýznamnějším památkám v kraji. Otevřeno mají od minulého týdne.

Lidé z obce, která má rozpočet čtyři miliony korun, nechtěli nechat svoji památku chátrat a snaží se jí vrátit její bývalý lesk. „Vždy se nám daří získat tak půl milionu z dotací a my si k tomu něco přidáme. Loni nám dali například 700 tisíc korun, takže jsme proinvestovali asi devět set tisíc. Za posledních deset let jsme tu investovali asi deset milionů korun. V průměru je to tedy asi milion korun ročně," řekl starosta Police Karel Janoušek.

Zámek obec získala v roce 1996 a od roku 2005 jej zpřístupnili pro veřejnost. Ve dvou prázdninových měsících zámek navštíví stovky návštěvníků. Mobiliář je skromnější, ale přesto zámek za návštěvu stojí. „Když byl zámek v roce 1948 zkonfiskován vlastníkům, nábytek byl za pár korun rozprodán v aukci. Některé kousky je možné vidět i na okolních zámcích, ale protože jsou to státní zámky, tak nám je nemohou vrátit," vysvětlil starosta.

K nejzajímavějším místům zámku patří zachovalá kaple z 18. století i možná vyhlídka z hranolovité věže, která nabízí pohled do širokého okolí. Zpestřením je i výstava fotografií Police a jejího okolí. Pro dalšího může být zajímavé vidět, jak se daří zachraňovat významnou památku, a pro jiného samotná unikátní goticko-renesanční stavba.

Navštívit polický zámek je možné v červenci a srpnu každý den kromě pondělí. Vždy mezi devátou a šestnáctou hodinou.