Lidem navíc nemusí posloužit jen na krátkou projížďku. Výdrž baterií je totiž velká. „Člověk o hmotnosti do sta kilogramů dojede na skútrech, které máme zapůjčené od firmy E.ON, až 60 kilometrů a na našich elektrokolech při běžném provozu i sto kilometrů. Dobít se dají z jakékoli zásuvky nebo v jiných půjčovnách, třeba ve Žďáře nad Sázavou, Slavonicích, Telči, Znojmě nebo třeba u Vranovské pláže,“ podotkl mluvčí ekotechnického centra Alternátor Milan Krčmář.

Zájemci o zapůjčení ekologického dopravního prostředku mají v Alternátoru na výběr ze dvou pánských a dvou dámských elektrokol a dvou elektroskútrů. Vrátit je nemusí v den zápůjčky, mohou s nimi vyjet i na několikadenní výlet. Zákazníci firmy E.ON mají navíc slevu.
Ke kolu nebo skútru dostane každý instrukce k bezpečnému a správnému provozu a také brožurku s vyznačenými místy, kde si lze zapůjčený dopravní prostředek dobít. „A protože jsme ekotechnické centrum, tak lidem nabízíme i možnost nahlédnout do nitra elektroskútru. Jeden máme rozložený v naší expozici. Lze na něm poznat, jak vlastně funguje,“ podotkl Milan Krčmář.

Elektrický pohon mohou ocenit méně fyzicky zdatní lidé nebo třeba děti, které by na běžném kole sportovně založeným rodičům nestačily.

Děti z celého kraje vyráběly v bývalé továrně traktory.
Děti z celého kraje vyráběly v bývalé továrně traktory. Podívejte se

Cena výpůjčky

Elektrokolo

1 den 1 500 Kč (vratná záloha) 350 Kč (běžná cena) 315 Kč (po slevě pro zákazníky E.ON)
2 dny 1 500 Kč (vratná záloha) 670 Kč (běžná cena) 603 Kč (po slevě pro zákazníky E.ON)
od 3. dne 1 500 Kč (vratná záloha) 290 Kč (běžná cena) 261 Kč (po slevě pro zákazníky E.ON)

Elektroskútr

1 den 2 500 Kč (vratná záloha) 600 Kč (běžná cena) 420 Kč (po slevě pro zákazníky E.ON)
od 2. dne 2 500 Kč (vratná záloha) 500 Kč (běžná cena) 385 Kč (po slevě pro zákazníky E.ON)

Podmínky pronájmu:
Dva platné osobní doklady s fotografií, složení vratné zálohy, zápůjčka na základě předávacího protokolu, nájemce musí být starší 18 let, v případě skútru je potřeba řidičské oprávnění (stačí řidičský průkaz „B“)
Zápůjčka přilby: 50 Kč