Se škodovkou v barvách Veřejné bezpečnosti přijel na sraz i Drahoš Dokládal ze Skalice nad Svitavou. Na sobě měl uniformu příslušníka a za autem zapřažený kanón. „Ten s sebou standardně netaháme, vezu ho sem kamarádovi," vysvětil. Bílo žluté auto s nápisem VB prý objevil ve stodole u jednoho starého pána. Vůz koupil, opravil a teď s ním jezdí na veteránské přehlídky. „Dělal jsem na něm asi dva roky. Musíme ho neustále udržovat, má civilní značku, ne veteránskou. Musí proto splňovat vše, co současná auta. A to je čím dál větší problém," poznamenal majitel.

Nablýskanou červenou Felicii přivezl do Třebíče Viktor Chládek z Valče. „Mám ji dvacet let. Byl to vrak. Vždy se mi líbila, jenže jako mladý jsem na ni nikdy neměl," svěřil se. Vůz koupil a dohromady ho dával tři roky. Doma má ještě další model Felicie ve světle modrém provedení. Ten právě renovuje. „Dumám nad sladěním barev. Zbývá dodělat čalounění, to si nechám na zakázku, protože to jediné si neumím udělat sám," řekl. Ve své sbírce má i motorky, například legendárního „péráka" z roku 1953. „Je v původním stavu a jezdí perfektně. Sem tam motorku vytlačím a jedeme se s kamarádem projet," poznamenal Viktor Chládek.

Na přehlídku dohlížel Milan Dočekal z třebíčského Veteran Car Clubu. „Letos jsou zde auta, která jsme nikdy neviděli. Snažíme se sestavu vždy obměnit, aby nejezdila stále stejná. Sjíždí se z velkého kraje, jsou tu i lidé od Brna," podotkl. Z Třebíče účastníci jarního zahájení sezony v sobotu vyjeli do Příseky, kde v tamním muzeu obdivovali modely autíček.

Další velkou akcí třebíčských veteránistů bude tradiční závod O zlomenou poloosu. Uskuteční se za měsíc a půl a letos vstoupí do 25. ročníku. Kolona vojenských historických vozidel při té příležitosti projede okolím Třebíče po asfaltových i nezpevněných cestách. Zamíří mimo jiné na Pekelný kopec a do Dolních Vilémovic k památníku Jana Kubiše.