„Pojedete s námi i zpátky?" ptá se rodinky při prodeji lístků průvodčí Martin Kouřil. A nabízí hned také svařák či dětský punč na zahřátí. Ve vánočním vlaku panuje pohoda a spokojenost. Ta čiší také z Martina Kouřila, který je zároveň předsedou spolku provozujícího výletní vlak.

„Jsem spokojený, protože jsme převezli více lidí než v loňském roce. Povedly se především letní prázdniny, kdy jsme zařadili na každou sobotu a neděli jízdu i naší výletní soupravou. V červenci a srpnu jsme přepravili kolem tří tisíc lidí," těší Kouřila.

Víkendové vlaky do Jemnice jsou v letních měsících důležitou dopravní spojkou i turistickým lákadlem. „Rozdávali jsme avíza o naší trati do známých turistických destinací v okolí a podařilo se nám nalákat lidi, aby si jízdou zpestřili svoji dovolenou," dodává Kouřil.

Výletní soupravu budou moci na železniční trati obyvatelé Jemnicka vídat také v příštím roce. Spolek by rád zůstal u osvědčených akcí, jako jsou prázdninové jízdy, mikulášský a vánoční vlak a pojede se májovým vlakem i na Barchan.

Ale chystají se také novinky. První z nich je spojena hned s první jízdou příštího roku. Výletní vlak vyjede o jarních prázdninách. „První jízdu v roce 2017 budeme mít již 25. února," sdělil Martin Kouřil.

Další novinka má zpestřit letní prázdniny. „Na jejich začátku a konci uspořádáme táborák v Třebelovicích. Podobně jako na Mikuláše vypravíme vlak z Moravských Budějovic a z Jemnice. Chceme pozvat i místní muzikanty, aby si s námi zahráli, zazpívali a oslavili začátek a konec prázdnin," dodává Kouřil.