Ať už v roli diváků či cvičenců, kteří předvedli, co umí, všichni přišli společně oslavit 130. výročí založení Sokola Třebíč a 120. výročí Sokola Jihlava.

„Jako letošnímu oslavenci bych Sokolu popřál, aby si již nikdy nemusel projít obdobím zákazu od jakéhokoli režimu. Aby měl v jednotách, župách a ústředí vždy dostatek kvalifikovaných cvičitelů a trenérů, kteří budou schopni vychovávat další generace. V neposlední řadě přeji Sokolu, aby měl dostatek členů, pro které se stane jeho program celoživotní náplní. Aby mohli jednou nastoupit na místa svých trenérů a cvičitelů. Nazdar! A tužme se," popřál při zahajovací řeči starosta třebíčského Sokola Radek Stejskal.

Zdroj: Deník/ František Vondrák

A pak již přišly na řadu jednotlivé sletové skladby. Ať už cvičili ti nejmenší, žáci, senioři, muži či ženy a ať už jim k tomu hrály písničky z pohádek či skladba Antonína Dvořáka, pokaždé to byla výborná podívaná.

Nechyběly ani ukázky jednotlivých sportů, které k činnosti sokolů neodmyslitelně patří. Vidět bylo možné akrobatický rokenrol, aikido, gymnastiku i skoky na trampolíně.

Vydařenou akci ukončilo tradiční sokolské: „Zdar! Zdar! Zdar!"