„Dnes přijeli senioři, aby vám všem ukázali, že svižné tempo pomáhá, aby stáří nebyla hrozba," řekli na úvod představení moderátoři.

Společný program nesl název Se Sluníčkem v Pasáži, senioři zazáří. A skutečně se po celou dobu vystoupení bylo na co koukat. Babičky a dědečkové předvedli, že motto třebíčského domu pro seniory „Stáří nemusí být nuda" je platné. Na jevišti se střídaly písničky, recitace, dramatizace i cvičení na hudbu či tanec.

Podle ředitelky domova šlo však jen o malou ukázku všech aktivit. „Máme canisterapii na velmi vysoké úrovni, protože máme i vlastního psa. Máme i hodně dalších koutků se zvířaty. To je vhodné například na rozvoj komunikace," vyjmenovala ředitelka Zuzana Malásková.

V domově se věnují také klientům, kteří mají již určitý stupeň demence. S těmi trénují například paměť.

Velmi oblíbenou aktivitou je rovněž petanque. „Máme i nové hřiště. Petanque je nejen oblíbený, máme s ním i úspěchy. Existují různé soutěže pro seniory. Naši byli například ve Zlíně, kde získali první místo," řekla ředitelka.

Právě důraz na aktivní stáří je podle ní jedna z důležitých změn, která se v péči o seniory za dvacet let existence domova významně změnila. „Dříve se na to nekladl takový důraz. Byla to klasická ošetřovatelská péče. Jde o posun z čistě zdravotního zařízení k sociálnímu," dodala Malásková. Že se krédo daří naplňovat, dokázalo středeční vystoupení.

Ukázalo i propojení generací, když s dědečky a babičkami z domova vystoupily děti ze souboru Slunko. „Vy jste byli mladí a mladí budou jednou staří. Je to velká životní pravda a klobouk dolů před tím, že našli všichni odvahu sem na pódium vylézt," řekla umělecká vedoucí souboru Helena Nosková.